Aktualności

Kard. Nycz: w Wielkim Poście nie róbmy niczego na pokaz

W Środę Popielcową kard. Kazimierz Nycz zachęcał, by nie pokutować na pokaz, ale  robić to „w swojej izdebce” – w głębi serca przygotowując się na spotkanie z Panem.

1050 Mszy na 1050. rocznicę Chrztu Polski

1050 Mszy świętych w intencji Polski o wierność przyrzeczeniom Chrztu to ogólnopolska inicjatywa modlitewna pod patronatem kard. Kazimierza Nycza.

Kard. Nycz do dziennikarzy: zawsze kierujcie się sumieniem

Wobec wyzwań współczesnego świata, w tym fali uchodźców, Kościół musi okazywać miłosierdzie – powiedział dziś kard. Kazimierz Nycz na spotkaniu z dziennikarzami.

Dziękczynienie za łaskę chrztu

W Świątyni Opatrzności Bożej wraz z początkiem roku są odprawiane liturgie dziękczynne za dar Chrztu św. W tym roku Msza św. dziękczynna wpisała się w jubileusz Chrztu Polski

VIII Orszak Trzech Króli

Radosny korowód po raz 8. przeszedł ulicami stolicy. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Do uczestników dołączył także prezydent RP Andrzej Duda.

Orszak to świadectwo misyjności Kościoła

– Przyjść do Chrystusa, spotkać się z Nim, a potem iść z tą Dobrą Nowiną do innych – na tym polega istota ewangelizacji i misyjności Kościoła – mówił w Uroczystość Objawienia Pańskiego kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

20 odznaczonych „Za Zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”

Wybitny lekarz, strażak czy twórca portalu Brewiarz.pl wśród 20 osób odznaczonych medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”. Uroczystość odbyła się 6 stycznia w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.