Aktualności

Otwarte drzwi Kościoła – kard. Nycz na X Zjeździe Gnieźnieńskim

Przez ustanowienie przez papieża Franciszka Jubileuszu Miłosierdzia wszyscy zostaliśmy wezwani do szerokiego otwarcia drzwi naszych kościołów – podkreślił w Gnieźnie kard. Kazimierz Nycz.

Kard. Nycz: bez prymasa Wyszyńskiego Kościół w Polsce wyglądałby inaczej

„1966. Milenium chrztu Polski prymasa Stefana Wyszyńskiego” to temat konferencji naukowej, jaka  7 marca odbyła się na UKSW w Warszawie pod patronatem kard. Kazimierza Nycza.

Kard. Nycz: w Wielkim Poście nie róbmy niczego na pokaz

W Środę Popielcową kard. Kazimierz Nycz zachęcał, by nie pokutować na pokaz, ale  robić to „w swojej izdebce” – w głębi serca przygotowując się na spotkanie z Panem.

1050 Mszy na 1050. rocznicę Chrztu Polski

1050 Mszy świętych w intencji Polski o wierność przyrzeczeniom Chrztu to ogólnopolska inicjatywa modlitewna pod patronatem kard. Kazimierza Nycza.

Kard. Nycz do dziennikarzy: zawsze kierujcie się sumieniem

Wobec wyzwań współczesnego świata, w tym fali uchodźców, Kościół musi okazywać miłosierdzie – powiedział dziś kard. Kazimierz Nycz na spotkaniu z dziennikarzami.

Dziękczynienie za łaskę chrztu

W Świątyni Opatrzności Bożej wraz z początkiem roku są odprawiane liturgie dziękczynne za dar Chrztu św. W tym roku Msza św. dziękczynna wpisała się w jubileusz Chrztu Polski

VIII Orszak Trzech Króli

Radosny korowód po raz 8. przeszedł ulicami stolicy. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Do uczestników dołączył także prezydent RP Andrzej Duda.