Aktualności

Dziękczynienie za łaskę chrztu

W Świątyni Opatrzności Bożej wraz z początkiem roku są odprawiane liturgie dziękczynne za dar Chrztu św. W tym roku Msza św. dziękczynna wpisała się w jubileusz Chrztu Polski

VIII Orszak Trzech Króli

Radosny korowód po raz 8. przeszedł ulicami stolicy. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Do uczestników dołączył także prezydent RP Andrzej Duda.

Orszak to świadectwo misyjności Kościoła

– Przyjść do Chrystusa, spotkać się z Nim, a potem iść z tą Dobrą Nowiną do innych – na tym polega istota ewangelizacji i misyjności Kościoła – mówił w Uroczystość Objawienia Pańskiego kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

20 odznaczonych „Za Zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”

Wybitny lekarz, strażak czy twórca portalu Brewiarz.pl wśród 20 osób odznaczonych medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”. Uroczystość odbyła się 6 stycznia w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Orszak Trzech Króli – w Warszawie po raz ósmy

Już po raz ósmy 6 stycznia ulicami warszawskiej Starówki przejdzie Orszak Trzech Króli. Wśród 420 polskich miast, które w tym roku zorganizują u siebie uliczne jasełka są też miejscowości archidiecezji warszawskiej.