Aktualności

Kard. Nycz: Potrzeba jedności w naszych rodzinach i społecznościach

Metropolita warszawski przewodniczył 27 marca rezurekcji w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lesznie koło Błonia.

Kard. Nycz: Droga Krzyżowa trwa w całym naszym świecie

Droga Krzyżowa trwa w całym naszym świecie – mówił dziś wieczorem kard. Kazimierz Nycz na zakończenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami Warszawy.

Msza Wieczerzy Pańskiej

Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła obchody Triduum Paschalnego. W archikatedrze warszawskiej Eucharystii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Kard. Nycz do księży: zawalczmy o młodzież!

– Potrzebujemy kapłanów, którzy potrafią zawalczyć o młodzież, którzy się smucą a nieraz wręcz płaczą, gdy widzą, że młodzi odchodzą od Kościoła – mówił do księży kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy Krzyżma.

Kard. Nycz do młodych: nawrócenie możliwe jest zawsze

Nie ma w życiu sytuacji, w której nie można byłoby się nawrócić i być przyjętym przez miłosiernego Jezusa – przekonywał stołeczną młodzież kard. Kazimierz Nycz.

Otwarte drzwi Kościoła

Publikujemy pełny tekst referatu kard. Kazimierza Nycza, wygłoszonego podczas X Zjazdu Gnieźnieńskiego.

 

Otwarte drzwi Kościoła – kard. Nycz na X Zjeździe Gnieźnieńskim

Przez ustanowienie przez papieża Franciszka Jubileuszu Miłosierdzia wszyscy zostaliśmy wezwani do szerokiego otwarcia drzwi naszych kościołów – podkreślił w Gnieźnie kard. Kazimierz Nycz.

Kard. Nycz: bez prymasa Wyszyńskiego Kościół w Polsce wyglądałby inaczej

„1966. Milenium chrztu Polski prymasa Stefana Wyszyńskiego” to temat konferencji naukowej, jaka  7 marca odbyła się na UKSW w Warszawie pod patronatem kard. Kazimierza Nycza.