Aktualności

Relikwie św. Wojciecha od niedzieli w Lewiczynie

Od niedzieli 15 maja w sanktuarium Matki Bożej Pani Ziemi Grójeckiej w Lewiczynie czczone będą relikwie św. Wojciecha. Do świątyni wprowadził je kard. Kazimierz Nycz. FOTORELACJA

Archidiecezja Warszawska ma 8 nowych diakonów

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego kard. Kazimierz Nycz udzielił święceń diakonatu ośmiu alumnom Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie

Kard. Nycz: nie ulegajmy pokusie retuszowania Ewangelii

Jeszcze nie słychać słów, że Pan Jezus mylił się mówiąc „byłem przybyszem a przyjęliście mnie”, ale częste są głosy, że papież myli się w tej dziedzinie – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas Ekumenicznej Liturgii Męczenników.

Msza w intencji Ojczyzny

To właśnie do archikatedry warszawskiej 225 lat temu przyszli twórcy Konstytucji 3 Maja, by dziękować Bogu za uchwaloną ustawę zasadniczą – przypomniał kard. Kazimierz Nycz.

Kard. Nycz: obrona życia jest obowiązkiem wszystkich – niezależnie od światopoglądu

Tak samo święte jest życie geniusza, człowieka prostego i niepełnosprawnego – podkreślił kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. poprzedzającej XI Marsz Świętości Życia, jaki przeszedł w niedzielę 24 kwietnia ulicami Warszawy.

Kard. Nycz w Niedzielę Miłosierdzia: wróćmy do słów pojednanie, przebaczenie

Tłumy mieszkańców stolicy przybyły w Niedzielę Bożego Miłosierdzia na warszawskie Moczydło, by pod figurą Pana Jezusa uczestniczyć w Mszy św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

Kard. Nycz: nie ma kompromisów, jeśli chodzi o życie człowieka

Kościół zawsze będzie to mówił. Każde życie jest święte – i głęboko upośledzonego, i geniusza – podkreślił kard. Kazimierz Nycz, przewodnicząc w sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej Mszy św. przed zbliżającym się Dniem Świętości Życia.

Wigilia Paschalna w Archikatedrze

Wigilii Paschalnej w Archikatedrze Warszawskiej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosił biskup pomocniczy Michał Janocha. FOTORELACJA >>