Aktualności

Kard. Nycz: nie ma kompromisów, jeśli chodzi o życie człowieka

Kościół zawsze będzie to mówił. Każde życie jest święte – i głęboko upośledzonego, i geniusza – podkreślił kard. Kazimierz Nycz, przewodnicząc w sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej Mszy św. przed zbliżającym się Dniem Świętości Życia.

Wigilia Paschalna w Archikatedrze

Wigilii Paschalnej w Archikatedrze Warszawskiej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosił biskup pomocniczy Michał Janocha. FOTORELACJA >>

Kard. Nycz: Potrzeba jedności w naszych rodzinach i społecznościach

Metropolita warszawski przewodniczył 27 marca rezurekcji w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lesznie koło Błonia.

Kard. Nycz: Droga Krzyżowa trwa w całym naszym świecie

Droga Krzyżowa trwa w całym naszym świecie – mówił dziś wieczorem kard. Kazimierz Nycz na zakończenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami Warszawy.

Msza Wieczerzy Pańskiej

Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła obchody Triduum Paschalnego. W archikatedrze warszawskiej Eucharystii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Kard. Nycz do księży: zawalczmy o młodzież!

– Potrzebujemy kapłanów, którzy potrafią zawalczyć o młodzież, którzy się smucą a nieraz wręcz płaczą, gdy widzą, że młodzi odchodzą od Kościoła – mówił do księży kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy Krzyżma.

Kard. Nycz do młodych: nawrócenie możliwe jest zawsze

Nie ma w życiu sytuacji, w której nie można byłoby się nawrócić i być przyjętym przez miłosiernego Jezusa – przekonywał stołeczną młodzież kard. Kazimierz Nycz.

Otwarte drzwi Kościoła

Publikujemy pełny tekst referatu kard. Kazimierza Nycza, wygłoszonego podczas X Zjazdu Gnieźnieńskiego.