Zmiany w biurze prasowym Archidiecezji Krakowskiej

Media i dziennikarze współpracujący z biurem prasowym Archidiecezji Krakowskiej otrzymali dziś list pożegnalny od dotychczasowego zespołu reprezentującego Kurię krakowską w kontaktach z mediami. Kuria wydała oświadczenie.

Ks. Przemysław Artemiuk nowym przewodniczącym Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych

Nowym przewodniczącym Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce został dziś wybrany ks. dr hab. Przemysław Artemiuk – adiunkt na Wydziale Teologicznym UKSW i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Zajął miejsce dotychczasowego przewodniczącego, ks. prof. Henryka Seweryniaka.

Rada KEP zachęca do konkretnej pomocy migrantom

Zainteresować się obcokrajowcami w parafii, którzy potrzebują pomocy, podjąć współpracę z Caritas i organizacjami pozarządowymi wspierającymi uchodźców, modlić się w ich intencji – do takich działań zachęca w komunikacie, z okazji przypadającego 29 września 105 Dnia Migrantów i Uchodźców w Kościele, Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek

W dniu wyborów parlamentarnych akcja Modlitwa bez Granic

Instytut Myśli Schumana zachęca do udziału w akcji modlitewnej „Modlitwa bez Granic” 13 października – w dniu wyborów parlamentarnych w Polsce. „Módlmy się o dobry wybór posłów i senatorów, których będzie można nazwać uczniami Chrystusa w polityce” – piszą organizatorzy.

Zmarł jezuita o. Hubert Czuma

Dzisiaj w Warszawie zmarł o. Hubert Czuma SJ, niezłomny wychowawca młodzieży, duszpasterz ludzi pracy, kapelan „Solidarności”, prześladowany przez aparat bezpieczeństwa PRL. Odszedł do Pana w 89 roku życia, 71 powołania zakonnego i 64 kapłaństwa. „Straciliśmy wybitnego jezuitę, prawdziwego patriotę i przyjaciela” – piszą współbracia.

Rozpoczął się Synod Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej

Mszą świętą pod przewodnictwem bp. Kamińskiego w katedrze św. Floriana w Warszawie rozpoczął się Synod Młodych w diecezji warszawsko-praskiej. Jego celem jest podjęcie refleksji nad stanem duszpasterstwa osób młodych w wymiarze diecezji

Dziś rusza Synod młodych w Warszawie-Pradze

W odpowiedzi na rzymski Synod poświęcony młodzieży diecezja warszawsko-praska rozpoczyna dziś własny Synod Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej. – Wiążę z nim ogromne nadzieje i proszę Was o modlitwę – mówi bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji.

Lednica Motocyklisty już w tę sobotę

Chcemy podziękować Bogu za wszystkie szczęśliwie przejechane kilometry i poprosić o kolejny dobry sezon – piszą organizatorzy spotkania Lednica Motocyklisty. Odbędzie się ono w sobotę 21 września na Polach Lednickich.

Modlitwa za ofiary Golgoty Wschodu w 80. rocznicę agresji Rosji na Polskę

– Czuwajmy nad darem pokoju, by go nie zaprzepaścić – mówił 17 września biskup polowy WP Józef Guzdek podczas Mszy św. w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie. Msza św. rozpoczęła obchody 80. rocznicy napaści Rosji na Polskę w 1939 r.

Centrum Ochrony Dziecka szkoli dziś w Częstochowie księży

Biuro Delegata KEP ds. ochrony i młodzieży oraz Centrum Ochrony Dziecka spotyka się dziś w Częstochowie z księżmi odpowiedzialnymi za formację kapłańską w diecezjach. – Chcemy poprzez nich zachęcać kapłanów, by nie rezygnowali z pracy z dziećmi i młodzieżą z obawy przed możliwymi oskarżeniami – mówi o. Adam Żak z Centrum Ochrony Dziecka, który będzie obecny na spotkaniu.