Abp Ryś napisał List do Młodych i czeka na odpowiedzi

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś napisał 3-stronicowy List do Młodych pt. „Godzina dziesiąta”, w którym stara się udzielić odpowiedzi na pytanie: co to znaczy być dziś wierzącym człowiekiem oraz co to znaczy będąc młodym, spotkać Jezusa Chrystusa. Młodzi mogą do niego pisać swoje odpowiedzi.

Bp Adam Odzimek z Radomia przechodzi na emeryturę

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Adama Odzimka z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji radomskiej. Bp Odzimek osiągnął wiek emerytalny i przechodzi na emeryturę. O decyzji Papieża poinformował dziś w południe, w dniu 75. urodzin bp. Odzimka, nuncjusz apostolski w Polsce.

„Wiele zostało wam powierzone”- I pielgrzymka przedsiębiorców na Jasną Górę

„Wiele zostało wam powierzone” – pod takim hasłem na Jasnej Górze odbyła się I Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców. W spotkaniu uczestniczyło kilkuset liderów biznesu, którzy szukali drogi jednoczenia i wsparcia w oparciu o chrześcijańskie wartości. Modlili się, by odkrywać drogę duchowości osób zarządzających firmami, aby wspólnie budować przyszłość Ojczyzny.

Nowy Sącz: spotkanie Synaj przygotowaniem do Taizé we Wrocławiu

Do bycia misjonarzami, dawania świadectwa i dzielenia się wiarą zachęcał młodych biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas spotkania Synaj w Nowym Sączu. Zgromadziło ono kilka tysięcy młodych ludzi. Synaj był przygotowaniem do Europejskiego Spotkania Taizé.

Dziś pogrzeb śp. Kornela Morawieckiego

Po całonocnym czuwaniu przy trumnie z ciałem marszałka-seniora Kornela Morawieckiego rozpoczęła się w sobotnie południe Msza św. pogrzebowa. Uroczystość ma miejsce w katedrze polowej Wojska Polskiego i ma charakter państwowy.

Abp Ryś do księży: potrzebujesz odrodzenia, bo sam fakt bycia księdzem cię nie wyleczył

– Potrzebujesz odrodzenia, bo sam fakt, ze jesteś księdzem jeszcze cię nie wyleczył – mówił abp Grzegorz Ryś do kapłanów zgromadzonych w łódzkiej katedrze w drugim dniu rekolekcji dla księży archidiecezji łódzkiej. Drugi „Wieczór ze Słowem” połączony był z celebracją sakramentu pokuty.

Jasna Góra cieszy się na beatyfikację „Jasnogórskiego Prymasa”

Jasna Góra z radością przyjęła informacje z Watykanu o podpisaniu przez papieża Franciszka dekretu o uznaniu cudu za sprawą Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego i zakończeniu jego procesu beatyfikacyjnego. Przeor klasztoru przypomina, że Prymas Wyszyński nazywany jest także Prymasem Jasnogórskim, bo całe swoje życie związał z Matką Bożą Jasnogórską. – Jesteśmy wdzięczni Bogu, że ten wielki człowiek wpisał się w historię Jasnej Góry i był jej protektorem – podkreśla o. Marian Waligóra.

W przyszłym tygodniu zbiera się Episkopat

Dokument z nowymi zasadami formacji kapłańskiej w seminariach, sprawy związane z pracą Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży oraz świętowanie niedzieli będą głównymi tematami najbliższego zebrania plenarnego polskich biskupów. Dwudniowe obrady rozpoczną się we wtorek 8 października w Warszawie. Będą one okazją do obchodów 100-lecia ustanowienia Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Mniej polskich misjonarzy w tym roku

Na dzień 1 października na misjach posługuje 1903 polskich misjonarzy i misjonarek, to ponad 100 osób mniej niż rok temu – donosi Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Dodaje, że w minionym roku zmarło aż 28 misjonarzy z Polski.

„Wstańcie, chodźmy!” Wkrótce XIX Dzień Papieski

Już w niedzielę 13 października pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” odbędzie się w Polsce 19. Dzień Papieski. Hasło jest nawiązaniem do tytułu książki św. Jana Pawła II z 2004 r.