Amazońska Droga Krzyżowa jutro na ulicach Rzymu

Panamazońska Droga Krzyżowa przejdzie jutro rano spod Zamku św. Anioła na plac św. Piotra. Udział w niej wezmą uczestnicy zgromadzenia Synodu Biskupów dla Amazonii i obecni w Rzymie mieszkańcy tego regionu.

Kard. Krajewski przewodniczył pogrzebowi bezdomnej Polki

Jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski przewodniczył pogrzebowi bezdomnej Polki, która zmarła w Rzymie. Hanna Lidia Czajer miała 63 lata.

Kolejny krok do beatyfikacji Chiary Lubich

We włoskim Frascati 10 listopada zakończy się etap diecezjalny procesu beatyfikacyjnego założycielki Ruchu Focolari. Będzie on kontynuowany w Watykanie w Kongregacji do Spraw Świętych – poinformowało w środę Biuro Prasowe Rucu Focolari.

Chrześcijanie w Syrii obawiają się inwazji Turcji

Syryjczycy obawiają się imperialnych ambicji Turcji, do dziś kojarzonych na tym terenie z ludobójstwem Ormian – mówi melchicki arcybiskup Aleppo. Zdaniem innego kapłana po inwazji Turcji na Syrię ludność cywilna jest przerażona. Całą nadzieję pokładają w syryjskiej armii. Liczą, że wojsko będzie ich chronić

Duchowni z kilku krajów proszą papieża o nowy dogmat maryjny

Dwóch kardynałów i czterech biskupów wystosowało list otwarty do papieża Franciszka, w którym proszą o ustanowienie nowego dogmatu o Matce Bożej – donosi Vatican Insider. Chodzi o oficjalne potwierdzenie przez Kościół „współodkupieńczej roli Maryi w dziele zbawienia”.

Papież utworzył nową diecezję dla katolików w Bułgarii

Papież Franciszek utworzył dziś nową eparchię czyli diecezję dla katolików obrządku bizantyjsko-słowiańskiego w Bułgarii oraz mianował jej biskupa. Dzięki temu niespełna 10-tysięczna wspólnota będzie miała mocniejszy status.

Ogromne zainteresowanie Tajów udziałem w papieskiej Mszy św.

W ciągu tygodnia rozprowadzono wszystkie karty wstępu na Mszę św. , którą 21 listopada podczas wizyty w Tajlandii odprawi papież Franciszek. Na Mszę św. na Stadionie Narodowym w Bangkoku przeznaczono 25 000 bezpłatnych kart wstępu dla Tajów.

Kard. Hummes: Mieszkańcy Amazonii widują księdza sporadycznie

„Opieka duszpasterska składa się ze sporadycznych wizyt, zamiast odpowiedniej codziennej troski” – mówił podczas poniedziałkowych obrad synodalnych kard. Claudio Hummes, relator generalny Synodu nt. Amazonii, ilustrując konsekwencje braku dostatecznej liczby księży w tym regionie.

Abp Gądecki w Santiago de Compostela: wielu ludzi w Europie jest jak owce pozbawione pasterza

Jak wielu ludzi w Europie jest dziś jak owce pozbawione pasterza! – powiedział abp Stanisław Gądecki podczas nieszporów kościele św. Marcina w Santiago de Compostela, gdzie uczestniczy w zgromadzeniu plenarnym Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), której jest wiceprzewodniczącym.

Kard. Dziwisz i kard. Nycz u grobu św. Franciszka

Kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz uczestniczyli 4 października w narodowej pielgrzymce Włochów do Asyżu. Modlili się w intencji papieża Franciszka oraz za kard. Franciszka Macharskiego, który był wielkim czcicielem Biedaczyny z Asyżu.