Akcja Katolicka w Archidiecezji Warszawskiej: Spotkanie księży asystentów i prezesów parafialnych oddziałów

Przekazujemy "Przypomnienie o spotkaniu Księży Asystentów i Prezesów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej" w najbliższą sobotę 7 grudnia o godz. 10.00

Czcigodni Księża Asystenci!

Szanowni Prezesi Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej!

 

Uprzejmie przypominamy, że w dniu 7 grudnia br. o godz. 10.00 zaplanowane jest posiedzenie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej (w budynku C) Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, przy ul. Miodowej 17/19 w Warszawie. Z radością oznajmiamy, iż swoją obecnością i przesłaniem ubogaci nas Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.

Spotkanie będzie miało dwie części i chcemy, aby Księża Asystenci byli obecni choćby na pierwszej części, podczas której podziękujemy ks. dr. Piotrowi Odziemczykowi za posługę na rzecz Akcji Katolickiej oraz omówimy sprawy bieżące i plany na przyszłość. Będzie także czas na wymianę opinii. Jest to tym bardziej istotne, gdyż w przyszłym roku czeka nas wiele ważnych wydarzeń m.in. beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, 100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II, 90. rocznica powołania Akcji Katolickiej w Polsce i 25. rocznica reaktywowania Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej.

Każde z wymienionych wydarzeń zasługuje na godne uczczenie i upamiętnienie, dlatego potrzebny jest wspólny namysł, Księży Asystentów i Członków Akcji Katolickiej, nad przygotowaniem programu uroczystości w ramach Stowarzyszenia. Chcemy podzielić się z Księżmi naszymi pomysłami dotyczącymi przygotowania Akcji Katolickiej do beatyfikacji Kardynała St. Wyszyńskiego, ale też będziemy wdzięczni za podpowiedzi Księży w tej kwestii. Bardzo nam zależy na Waszej obecności i wysłuchaniu Waszych sugestii.

Ufając w życzliwość dla stowarzyszenia oraz okazując troskę o rozwój Akcji Katolickiej bardzo serdecznie zapraszamy Was na to spotkanie. Prosimy również o nieustanną modlitwę o światło Ducha Świętego we wszelkich poczynaniach Akcji Katolickiej  jak również o to, aby Boży Duch przyprowadził do naszej wspólnoty nowe osoby gotowe wspierać biskupów i kapłanów w ich posłudze zarówno w parafii, jak i w diecezji.

 

Króluj nam Chryste!

 

 

Elżbieta Olejnik                                                                    ks. dr Jerzy Jastrzębski

Prezes Akcji Katolickiej                                                       Diecezjalny Asystent Kościelny

Archidiecezji Warszawskiej                                                           Akcji Katolickiej