Aktualności

“Dziękujemy Bogu za jego bezgraniczne zawierzenie”. Msza dziękczynna za beatyfikację

Niech heroiczna wiara i miłość obojga nowych Błogosławionych przypomni nam nasze powołanie do świętości! – powiedział w homilii abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, który 28 września przewodniczył w Archikatedrze Warszawskiej Mszy dziękczynnej za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Kard. Nycz: między obroną granic, a pomocą humanitarną, pomocą ludzką, nie musi być sprzeczności

Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył w parafii św. Barbary nabożeństwu “Umrzeć z nadziei” w intencji tysięcy uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy, uciekając przed nędzą, przemocą i wojną. “Z jednej strony każdy kraj ma prawo bronić swoich granic, mamy prawo bronić granic Europy. Ale z drugiej strony, między obroną granic, a pomocą humanitarną, nie musi być sprzeczności” – mówił.

“Musimy zburzyć mury, które nas oddzielają”. Orędzie papieża Franciszka na 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

“W rzeczywistości wszyscy znajdujemy się w tej samej łodzi i jesteśmy wezwani do zaangażowania się, żeby nie było już więcej murów, które nas oddzielają, aby nie było więcej innych, ale tylko jedno my, tak wielkie, jak cała ludzkość” – pisze papież Franciszek w orędziu na 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który pod hasłem „Ku stale rosnącemu «my»” jest obchodzony w niedzielę 26 września.

“Oddał się całkowicie służbie Chrystusowi w Kościele”. Pogrzeb ks. prałata Mariana Roli

Kondolencje na uroczystości pogrzebowe ks. prałata Mariana Roli nadesłał abp Stanisław Gądecki • “W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym podziękować Bogu za życie tego Kapłana, który oddał się całkowicie służbie Chrystusowi w Kościele, tak w wymiarze diecezjalnym, jaki i ogólnopolskim – a przez posługę rektora jednego z najstarszych rzymskich kolegiów – również w wymiarze powszechnym” • “Jego ciało powierzamy ziemi, duszę Bogu, oczekując chwalebnego dnia zmartwychwstania”

Po wakacjach w parafiach ruszyły kursy przedmałżeńskie. Co, gdzie, kiedy?

Na terenie archidiecezji warszawskiej są organizowane różnego rodzaju formy przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zachęcamy już teraz znaleźć dla siebie kurs przedmałżeński oraz poradnię rodzinną