Tytuł mistrza powędrował do Kielc. IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Seminariów Duchownych w piłce nożnej halowej rozstrzygnięte

W rozgrywkach zmierzyło się 20 drużyn z całej Polski ♦ Organizatorem IX edycji mistrzostw było Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie ♦ W tym roku mistrzami klerycy z Kielc i to oni będą gospodarzami mistrzostw za rok

Nasza drużyna dotarła do fazy pucharowej, ale w rzutach karnych różnicą jednej bramki uległa drużynie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego z Białegostoku i odpadła w ćwierćfinale.

Nowym mistrzem Polski zostali klerycy z Kielc, którzy w finale pokonali swoich kolegów z Białegostoku. Brązowy medal zdobyła drużyna seminarium kaliskiego.

Dwadzieścia zespołów rywalizowało w czterech grupach, a rozgrywki toczyły się na dwóch bielańskich halach jednocześnie. Łącznie w fazie grupowej odbyło się aż czterdzieści meczów, które pozwoliły wyłonić osiem drużyn – ćwierćfinalistów. Po przerwie obiadowej rozpoczęła się faza grupowa.

W pierwszym ćwierćfinale gospodarze i mistrzowie Polski, WMSD Warszawa, bezbramkowo zremisowali z AWSD Białystok. W rzutach karnych 2:1 zwyciężyli białostocczanie (mistrzowie Polski w latach 2013-2015) i to oni cieszyli się z awansu do półfinału. Ich rywalem została drużyna WSD Zamojsko-Lubaczowskiego, która 2:1 pokonała zespół z Radomia.

W drugiej części drabinki turniejowej w derby Wielkopolski zespół z Kalisza w identycznym stosunku pokonał reprezentantów ASD w Poznaniu. Z kolei w meczu 3. i 4. drużyny ubiegłorocznych mistrzostw padł remis 1:1 – w rzutach karnych siedlczanie ulegli drużynie z Kielc 1:3.

Półfinały okazały się mniej zacięte. AWSD Białystok pokonał rywali z diecezji zamojsko-lubaczowskiej 3:1, a kielczanie zwyciężyli drużynę z Kalisza aż 5:1. Brązowy medal zdobyli właśnie kaliszanie, którzy w meczu o trzeciej miejsce pokonali zamościan 2:1. W finale swoją wyższość bezdyskusyjnie udowodnili reprezentanci WSD Kielce, którzy wygrali z drużyną z Białegostoku 4:0. Tym samym to kielczanie zostali 9. mistrzem Polski wyższych seminariów duchownych i to w Kielcach odbędzie się kolejna, jubileuszowa edycja tych rozgrywek.