Wiadomości

Watykan zabiera głos ws. zaostrzenia konfliktu Izrael-Palestyna

Stolica Apostolska popiera prawo państwa Izrael do życia w pokoju i bezpieczeństwie w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową i popiera to samo prawo, które przysługuje narodowi palestyńskiemu, które należy uznać, szanować i realizować” – czytamy oświadczeniu Stolicy Apostolskiej wydanym 20 listopada.

Wizyta papieża paraliżuje ruch w Bangkoku

Obowiązujące przez cały czas wizyty papieża w Bangkoku surowe kontrole bezpieczeństwa niemal paraliżują ruch w mieście, i tak już słynącym z korków i fatalnej infrastruktury – donoszą media.

Franciszek już w Bangkoku

Dokładnie o godz. 12:03 czasu lokalnego (6:03 w Polsce) Airbus 330 „Giovanni Battista Tiepolo” włoskich linii lotniczych Alitalia z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował na lotnisku w Bangkoku. Tak rozpoczęła się 32. zagraniczna podróż apostolska Franciszka, w trakcie której odwiedzi jeszcze Japonię.

Papież Franciszek wyruszył w podróż do Azji

O godz. 18.53 samolot Airbus 330 „Giovanni Battista Tiepolo” włoskich linii lotniczych Alitalia z papieżem wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do stolicy Tajlandii Bangkoku. W czasie 32 podróży zagranicznej papież w dniach 19-23 listopada złoży wizytę w Tajlandii, a w dniach 23-26 listopada odwiedzi Japonię. W obu krajach katolicy stanowią mniej niż jeden procent społeczeństwa.

Słynny mówca i kaznodzieja abp Sheen będzie beatyfikowany 21 grudnia

Jego książki nie schodzą z listy bestsellerów, choć autor wszystkie zyski z ich sprzedaży przeznaczał dla ubogich. 18 listopada Stolica Apostolska ogłosiła, że Amerykanin abp Fulton Sheen zostanie ogłoszono błogosławionym 21 grudnia bieżącego roku.

Amerykanie dają 5 mln USD za pomoc w odnalezieniu porwanego jezuity

Nieznani sprawcy już ponad 6 lat temu uprowadzili na terenie Syrii i dotychczas nie uwolnili włoskiego jezuity ks. Paolo Dall’Oglio, W związku z jego 65. urodzinami władze USA ogłosiły, że dadzą 5 mln dolarów temu, kto wskaże miejsce jego pobytu.

“Myśląc z Wyszyńskim”. Już w najbliższy czwartek pierwsza debata

“Dlaczego – to tytuł pierwszej z cyklu debat pt. “Myśląc z Wyszyńskim” organizowanych w Domu Arcybiskupów Warszawskich. W ten sposób Archidiecezja Warszawska rozpocznie 21 listopada przygotowania do beatyfikacji.

Biskupi przygotowują dokument nt. LGBT+

Przygotowywany przez biskupów dokument na temat LGBT+był jednym z tematów podjętych podczas pierwszej sesji 385. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze.

Zebranie KEP m.in. o przygotowaniach do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Przygotowania do czerwcowej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego są jednym z tematów rozpoczynającego się dziś wieczorem na Jasnej Górze zebrania plenarnego polskich biskupów. Bezpośrednio po zebraniu biskupi rozpoczną doroczne rekolekcje w gronie całego Episkopatu.

Jutro Franciszek leci do Tajlandii

Już jutro 19 listopada papież Franciszek wsiądzie na pokład samolotu i uda się w swoją pierwszą podróż apostolską do Tajlandii i Japonii. Będzie drugim papieżem odwiedzającym te kraje.