Wiadomości

Rep. Środkowoafrykańska: samochód misjonarzy wjechał na minę-pułapkę

Samochód, którym podróżowali misjonarze z Niem w Republice Środkowoafrykańskiej, wjechał na minę przeciwpiechotną. W wyniku eksplozji zginął młody współpracownik misji – informację tę potwierdził ordynariusz diecezji Bouar bp Mirosław Gucwa.

Kardynałowie obradowali w trybie zdalnym. Tematem obecna sytuacja

Aktualna sytuacja Kościoła na świecie, a także kwestie związane z bliskim już wejściem w życie konstytucji apostolskiej o Kurii Rzymskiej to tematy czwartkowego spotkania Rady Kardynałów. Z powodu powodu pandemii obradowała ona online.

Dramatyczna sytuacja w Indiach. Papież napisał specjalne przesłanie

Dramatyczna sytuacja epidemiczna w Indiach. O swej miłości, solidarności i modlitwie za dotkniętych szczególnie pandemią koronawirusa mieszkańców Indii zapewnił Ojciec Święty Franciszek przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Indii.

Ochrona dzieci przed wykorzystywaniem. Prymas zapowiada ważną konferencję

Z inicjatywy Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich kolejna konferencja kontynentalna dotyczy Europy Środkowo-Wschodniej, a na jej współorganizatora została wybrana Konferencja Episkopatu Polski. „Mamy nadzieję, że konferencja umożliwi wymianę doświadczeń i zaowocuje wspólnymi działaniami oraz bliższą współpracą Kościołów w naszej części Europy w misji ochrony dzieci i młodzieży” – mówi abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Święto Gwardii Szwajcarskiej. Wolińska-Riedi: To dla mnie wyjątkowy dzień

Dzisiaj Święto Gwardii Szwajcarskiej. 34 nowych rekrutów złoży przysięgę i zacznie służyć w wojsku papieża. Jednym z nowych gwardzistów jest Max, bratanek męża Magdaleny Wolińskiej-Riedi, korespondentki TVP w Rzymie i Watykanie. „Max po raz pierwszy pojawił się w Watykanie i zachwycił się gwardią, kiedy miał 6 lat i był na moim ślubie” – mówi.

Jak będzie wyglądała Lednica? Znamy program i symbole spotkania

Błogosławieństwo uszu, „Manifest prostoty” oraz modlitwa za Kościół, to najważniejsze części programu tegorocznego, XXV Spotkania Młodych Lednica 2000, zaplanowanego na 5 czerwca. Z powodu pandemii jubileuszowe spotkanie, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się w formie online. Wydarzenie będzie można śledzić za pośrednictwem kanału YouTube Lednicy.

Franciszek: znajdujemy się w tej samej łodzi. Niech nie będzie więcej murów, ale jedno wielkie “my”

“W rzeczywistości wszyscy znajdujemy się w tej samej łodzi i jesteśmy wezwani do zaangażowania się, żeby nie było już więcej murów, które nas oddzielają, aby nie było więcej innych, ale tylko jedno my, tak wielkie, jak cała ludzkość” – napisał papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Migranta, który będziemy obchodzić 26 września.

Co 15 dni znika jeden budynek chrześcijański we Francji. Powstają kolejne meczety

Co dwa tygodnie poprzez rozbiórkę, przekształcenie, zniszczenie lub pożar znika jeden budynek chrześcijański we Francji, a w tym samym czasie wznoszony jest kolejny meczet. Na problem ten zwraca uwagę Edouard de Lamaze, przewodniczący paryskiego Obserwatorium Dziedzictwa Religijnego.

Franciszek utworzy nową posługę w Kościele. Wkrótce więcej informacji

Papież Franciszek utworzy oficjalną posługę „katechety”, a szczegóły zostaną ujawnione 11 maja na konferencji prasowej w Watykanie – przekazało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Biskup został postrzelony. Swoje cierpienie ofiaruje za swoją diecezję

Biskup elekt diecezji Rumbek w Sudanie Południowym Christian Carlassare został postrzelony w nogi przez nieznanych sprawców. Jest w trakcie leczenia. Już teraz deklaruje, że zamierza wrócić do pracy w swojej diecezji i swoje cierpienie ofiaruje za ludzi, do których został posłany.