Centrum Ochrony Dziecka szkoli dziś w Częstochowie księży

Biuro Delegata KEP ds. ochrony i młodzieży oraz Centrum Ochrony Dziecka spotyka się dziś w Częstochowie z księżmi odpowiedzialnymi za formację kapłańską w diecezjach. - Chcemy poprzez nich zachęcać kapłanów, by nie rezygnowali z pracy z dziećmi i młodzieżą z obawy przed możliwymi oskarżeniami - mówi o. Adam Żak z Centrum Ochrony Dziecka, który będzie obecny na spotkaniu.

O spotkaniu poinformował na Twitterze ks. Piotr Studnicki kierujący pracami Biura Delegata KEP ds. ochrony i młodzieży. Zamieścił również krótkie nagranie, w którym o. Adam Żak z COD wyjaśnia cel dzisiejszego szkolenia dla księży.

– Spotkamy się z księżmi odpowiedzialnymi w diecezjach za formację stałą kapłanów, zwłaszcza tych młodszych doświadczeniem – do 15. roku po święceniach. Chcemy im pomóc w lepszym motywowaniu tych młodych kapłanów do dalszej pracy z dziećmi i młodzieżą. Zaobserwowaliśmy bowiem trend, że część księży rezygnuje z zaangażowania w pracę z dziećmi i młodzieżą bojąc się możliwych oskarżeń. Chcemy ich zachęcić do zaangażowania wbrew tym obawom i atmosferze “bycia pod pręgierzem” opinii społecznej, by dalej w duchu Ewangelii podejmowali wyzwanie ewangelizacyjne Kościoła – wyjaśnia o. Adam Żak.

ad/Stacja7