12 września w Warszawie beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej

12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego – przekazał kard. Kazimierz Nycz. Razem z nim zostanie też beatyfikowana siostra Róża Maria Czacka.

Bp Solarczyk do młodych: Najpiękniejszym powołaniem jest miłość

Zapraszam do wspólnoty modlitwy, do nieustającej troski, aby wspierać i towarzyszyć młodym ludziom w podejmowaniu ich życiowych decyzji i przyjęciu powołania od Pana Boga – powiedział bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań, z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza i 58. Światowego Dnia Modlitw o Powołania (25 kwietnia).

Tegoroczna LEDNICA 2000 odbędzie się online. Nie będzie spotkania młodych na Polach Lednickich

Tegoroczne spotkanie młodych LEDNICA 2000 odbędzie się online – podali organizatorzy. 5 czerwca Pola Lednickie będą zamknięte.

W całej Polsce 441 nowych kleryków i 375 nowicjuszek. Powołania w liczbach

441 nowych kandydatów do kapłaństwa (w tym 152 w seminariach zakonnych), 442 postulantów i nowicjuszy w zakonach męskich, 279 postulantek i nowicjuszek w żeńskich zgromadzeniach czynnych oraz 96 postulantek, nowicjuszek i aspirantek w zakonach kontemplacyjnych – tak w liczbach przedstawiały się powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego w Polsce w 2020 r.

Maraton modlitewny z papieżem w 30 sanktuariach świata. 3 maja na Jasnej Górze!

Papież Franciszek zarządził modlitewny maraton o ustanie pandemii. Aż w 30 sanktuariach na całym świecie ludzie będą modlić się w tej intencji. Polacy będą mogli włączyc się do modlitwy w sanktuarium na Jasnej Górze.

Archidiecezja częstochowska o działalności dwóch pustelnic: “To nie są osoby konsekrowane”

Archidiecezja wydała oświadczenie, w którym odniosła się do aktywności s. Bruny od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej. Jak czytamy w komunikacie, kobieta wraz z matką prowadzą życie pustelnicze w prywatnym domu, jednak odmawiają uregulowania kanonicznego swojej działalności.

Zmarł abp Wojciech Ziemba, były metropolita warmiński

W wieku 80 lat zmarł abp Wojciech Ziemba, arcybiskup senior warmiński. O jego śmierci poinformowała archidiecezja.

Dwoje polityków pozwanych o znieważenie Jana Pawła II

Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II oraz Fundacja Instytut Działalności Religijnej wystąpiły z pozwami cywilnymi przeciwko dwojgu politykom lewicy. Według nich Joanna Senyszyn i Robert Biedroń znieważyli papieża Polaka w swoich publicznych wypowiedziach.

Komunie w czasie pandemii. Kolejne diecezje wydają zalecenia ws. ich organizacji

W ostatnich dniach polskie diecezje wydają zalecenia dotyczące organizowania w tym roku pierwszych komunii. Komunikat w tej sprawie opublikowała również archidiecezja warszawska, która proponuje organizowanie uroczystości komunijnych w małych grupach lub indywidualnie.

Komunie w polskich diecezjach będą miały charakter indywidualny i rodzinny

Tegoroczne uroczystości komunijne w archidiecezji katowickiej powinny przebiegać podobnie, jak to miało miejsce w ubiegłym roku. „Korzystamy w tym względzie z doświadczeń wypracowanych w zeszłym roku, stawiając akcent na organizację uroczystości komunijnych w parafii w wymiarze indywidualnym i rodzinnym” – czytamy w kurialnych wskazaniach przesłanych do parafii archidiecezji. Podobne decyzje podejmują biskupi w innych diecezjach.