Bp Piotrowski do maturzystów: Odważnie szukajcie odpowiedzi

“Bez wewnętrznej dojrzałości, która pozwala na właściwe korzystanie z wolności i na dobre życiowe wybory, człowiek jest raczej podobny do liścia, który trzepocze się na wietrze. Wtedy łatwo go uwieść” – mówił bp Jan Piotrowski na Jasnej Górze, do delegacji maturzystów diecezji kieleckiej. Tylko w takiej, ograniczonej i symbolicznej formie, mogła się odbyć ich pielgrzymka.

Bp Milewski o wyroku ws. „Tęczowej Maryi”: Dzisiaj już nie ma żadnych świętości

Sąd Rejonowy w Płocku zdecydował, że wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej połączony z tęczową flagą ruchów LGBT nie obraża uczuć religijnych. „Dzisiaj już nie ma żadnych świętości” – powiedział dla Stacji7.pl bp Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej komentując orzeczenie sądu.

Ks. Michał Misiak działa w Tanzanii. Archidiecezja łódzka zabrała głos

Archidiecezja łódzka wydała oświadczenie w sprawie działalności ks. Michała Misiaka. Znany duszpasterz od jakiegoś czasu jest w Tanzanii.

Z Białegostoku do Gdańska. Kim jest nowy metropolita gdański?

Abp Tadeusz Wojda mianowany dziś przez papieża Franciszka metropolitą gdańskim, był do tej pory metropolitą białostockim, wcześniej pallotynem. Prawie 30 lat pracował w Watykanie, a w latach 2012-2017 był podsekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Ma 64 lata.

Znamy nazwisko nowego metropolity gdańskiego

Papież Franciszek mianował abp. Tadeusza Wojdę, dotychczasowego metropolitę białostockiego, nowym arcybiskupem gdańskim. Informację przekazała w południe Nuncjatura Apostolska i Episkopat Polski.

Proces o uszkodzenie pomnika ks. Jankowskiego. Oświadczenie archidiecezji gdańskiej

Przed sądem zaczął się proces trzech mężczyzn, którzy w lutym 2019 roku przewrócili pomnik ks. Henryka Jankowskiego znajdujący się niedaleko kościoła św. Brygidy w Gdańsku. W związku z tym archidiecezja wydała oświadczenie, w którym czytamy, że specjalna komisja prowadzi postępowanie wyjaśniające wobec zarzutów stawianych duchownemu. Chodzi o wykorzystywanie seksualne osób małoletnich.

Maturzyści pielgrzymują na Jasną Górę

Wielki Post a później okres do końca kwietnia to na Jasnej Górze czas szczególnej modlitwy maturzystów. W tym roku pielgrzymowanie młodych wyglądać będzie zupełnie inaczej. Do sanktuarium zaczęły przybywać niewielkie delegacje uczniów, a pozostali łączą się z tym miejscem duchowo. Będą modlić się o dobre zdanie egzaminów i najlepszy wybór dalszej drogi życiowej.

Dokąd prowadzi sztuczna inteligencja? [DEBATA]

Czy nauki ścisłe przegrywają z etyką i moralnością? A może dzięki zaawansowanej technologii mamy mniej okazji, by łamać prawo i pozostać bezkarnym? Dokąd zaprowadzi nas rozwój techniki? Na takie pytania odpowiadać będą uczestnicy kolejnej debaty naukowej z cyklu „Pro Tempore”, która odbędzie się 11 marca. Jej organizatorami są Akademia Katolicka w Warszawie i Komitet Nauk Teologicznych PAN.

Akcja „Woreczek ryżu 2021”. Więcej szczęścia jest w dawaniu

To akcja pomocy dzieciom w Kenii, która trwa nieprzerwanie od 10 lat. Całoroczna zbiórka 2021 odbywa się pod hasłem: “Więcej szczęścia jest w dawani aniżeli w braniu”.

Jezuita z Gdańska: Rekolekcje ignacjańskie pozwalają nawiązać kontakt z “ostatnią cząstką swojego serca”

Polecają je papieże, duszpasterze i psychologowie. Uczestniczą w nich młodzi, starzy, biznesmeni i naukowcy, artyści i robotnicy, zwykli parafianie, członkowie ruchu charyzmatycznego i tradycjonaliści. Ćwiczenia duchowe św. Ignacego od XVI wieku cieszą się bardzo dużą popularnością.