Rzecznik Praw Dziecka sprawdzi akta spraw pedofilskich

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zapowiedział dziś, że wystąpi do sądów i prokuratur o przekazanie pełnej dokumentacji wszystkich spraw przedstawionych w filmach Tomasza i Marka Sekielskich oraz Sylwestra Latkowskiego.

Pomoc psychologiczna i materialna dla kobiet w nieoczekiwanej ciąży

Kobiety w nieoczekiwanej ciąży nie chcą, aby proponować im zabicie własnego dziecka, ale oczekują pomocy. To dla nich z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka powstał Telefon Zaufania Pro-life i Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

Ordo Iuris będzie pomagało ofiarom przemocy seksualnej

Instytut Ordo Iuris uruchomił Zespół do spraw Ochrony Dzieci i Młodzieży, do którego mogą się zgłaszać zarówno osoby pełnoletnie, które zostały pokrzywdzone w dzieciństwie, jak i rodzice oraz opiekunowie dzieci, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym. Instytut udzieli im bezpłatnie wsparcia prawnego.

Do końca maja można zgłaszać filmy i zdjęcia na Festiwal „Slavangard

Do końca miesiąca chętni mogą zgłosić pracę filmową lub fotograficzną na 14. Dominikański Festiwal Filmowy „Slavangard”. Duszpasterstwo Akademickie Beczka ma nadzieję, że pomimo epidemii uda się przeprowadzić rywalizację konkursową.

Bp Paweł Cieślik został wyleczony z choroby COVID-19

Biskup senior diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przebywał w Szpitalu w Szczecinie od 22 kwietnia po tym, jak wykonane u niego badanie krwi wskazało na obecność wirusa SARS-CoV-2.

“Jest ryzyko, że będziemy pamiętać o kremówkach, a zapomnimy, o czym papież nauczał”

– Nie wystarczy przy takich okazjach jak 100. rocznica urodzin, Jana Pawła II podziwiać! To za mało! Trzeba jego nauczanie coraz lepiej poznawać i nim po prostu żyć – mówił kard. Stanisław Ryłko w homilii podczas Mszy św. odprawionej z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Ewangelizował do końca życia. Ks. Piotr Urbanowski nie żyje

W wieku 48 lat zmarł nagle dziś rano w Warszawie ks. Piotr Urbanowski, moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji warszawsko-praskiej. Był oddanym duszpasterzem młodzieży, który – jak zauważają jego znajomi – ewangelizował do końca życia.

Siostra jakich wiele, bohaterka jakich mało. Żegnamy s. Bartłomieję Genowefę Orzoł

Prawie całe życie przepracowała w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku jako prowadząca kuchnię, zajmująca się zwykłymi obowiązkami prowadzącej dom. W katedrze płockiej odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe zmarłej w wieku 89 lat s. Bartłomiei Genowefy Orzoł ze Zgromadzenia Pasjonistek.

Trwa tydzień Laudato si. Caritas zaprasza do świętowania

Dokładnie 24 maja minie 5 lat od publikacji encykliki papieża Franciszka “Laudato si”. Do świętowania tygodnia dedykowanego zawartemu w niej nauczaniu zaprasza wspólnota “Caritas Laudato si”, utworzona w ramach projektu realizowanego przez Caritas Polska.

“Opiekujecie się żywym pomnikiem”. Kard. Nycz modlił się ze stypendystami Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”

W setną rocznicę urodzin Jana Pawła II kard. Kazimierz Nycz przewodniczył Mszy św. dla stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Podkreślił, że opiekują się oni “żywym pomnikiem” Papieża Polaka, który troszczy się o człowieka i okazuje mu miłosierdzie.