Modlitwy za ofiary wykorzystywania seksualnego. “Trzeba mówić w ich obronie, dopóki nie zaznają sprawiedliwości”

W całej Polsce obchodzony był dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W wielu diecezjach biskupi modlili się razem z wiernymi. Odprawiono też nabożeństwa Drogi Krzyżowej, do której rozważania napisały osoby skrzywdzone.

Częstochowa: nieznani sprawcy zdewastowali figurę Matki Bożej

W nocy ze środy na czwartek nieznani sprawcy zdewastowali figurę Matki Bożej znajdującą się na placu przy parafii Świętych Pierwszych Męczenników Polski w Częstochowie. Akt wandalizmu jest szczególnie bolesny dla wiernych i budzi niepokój.

Dziś dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

W 2016 roku Episkopat Polski ustanowił pierwszy piątek Wielkiego Postu dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego. Tego dnia w parafiach zostaną odprawione nabożeństwa wynagradzające.

Święty4ever: Czuwanie z papieżem już dziś w całej Polsce

Dziś 18 lutego kilkanaście parafii w Polsce zgromadzi się na nabożeństwie w ramach inicjatywy „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze – #Święty4ever”.

Abp Ryś: Post pokazuje nam naszą relację do Boga

O poście, który jest głodem przed Bogiem mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas liturgii stacyjnej celebrowanej w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi inaugurującej pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi.

Kard. Nycz: Bóg zawsze wyciąga rękę do człowieka

“Inicjatywa w nawróceniu i pojednaniu zawsze należy do Pana Boga. On pierwszy wyciąga rękę” – mówił kard. Kazimierz Nycz w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Metropolita warszawski podkreślił, że celem Wielkiego Postu jest nawrócenie i pojednanie.

“960 godzin dla rodzin”. Całodobowa, modlitewna sztafeta w intencji rodzin, małżeństw i narzeczonych

Przez 24 godziny, codziennie od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Palmowej wierni diecezji świdnickiej będą modlić się, za wstawiennictwem św. Józefa, w intencji rodzin, małżeństw przeżywających kryzys oraz narzeczonych.

Ks. Studnicki: przestępstwo wykorzystania seksualnego dewastuje życie skrzywdzonego

“Straszne przestępstwo wykorzystania seksualnego dewastuje życie skrzywdzonego człowieka, obraża Boga, osłabia wiarę zgorszonych ludzi, a w konsekwencji niszczy wspólnotę Kościoła” – powiedział KAI ks. dr Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży. Jednocześnie Komisja ds. Pedofilii poinformowała, że nie zaprzestaje działań związanych ze sprawą ks. Dymera “zwłaszcza dotyczących ochrony praw i godności osób poszkodowanych”. 

„Bóg daje życie – smog je odbiera”. Wystartowała kampania na rzecz środowiska

Polski Alarm Smogowy wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska (ŚRKŚ) przy wsparciu Gościa Niedzielnego rozpoczyna kampanię „Bóg daje życie – smog je odbiera”. Jest ona częścią programu ŚRKŚ pod nazwą „Zielone parafie”. Informacje o uchwałach antysmogowych, o konieczności wymiany starych urządzeń grzewczych na węgiel i drewno oraz możliwych do pozyskania na ten cel dotacjach, trafią do 8 tysięcy parafii w całej Polsce.

“40 dni do zbawienia” – propozycje Stacji7 na Wielki Post

Codzienna dawka Słowa Bożego, muzyczne czuwanie, wspólna modlitwa i adoracja prowadzona przez ks. Kacpra Nawrota oraz ćwiczenia duchowe z o. Adamem Szustakiem – portal Stacja7.pl zaprasza na “40 dni do zbawienia”, wspólny czas, który pomoże duchowo przeżyć Wielki Post