Rep. Środkowoafrykańska: samochód misjonarzy wjechał na minę-pułapkę

Samochód, którym podróżowali misjonarze z Niem w Republice Środkowoafrykańskiej, wjechał na minę przeciwpiechotną. W wyniku eksplozji zginął młody współpracownik misji – informację tę potwierdził ordynariusz diecezji Bouar bp Mirosław Gucwa.

Dramatyczna sytuacja w Indiach. Papież napisał specjalne przesłanie

Dramatyczna sytuacja epidemiczna w Indiach. O swej miłości, solidarności i modlitwie za dotkniętych szczególnie pandemią koronawirusa mieszkańców Indii zapewnił Ojciec Święty Franciszek przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Indii.

Co 15 dni znika jeden budynek chrześcijański we Francji. Powstają kolejne meczety

Co dwa tygodnie poprzez rozbiórkę, przekształcenie, zniszczenie lub pożar znika jeden budynek chrześcijański we Francji, a w tym samym czasie wznoszony jest kolejny meczet. Na problem ten zwraca uwagę Edouard de Lamaze, przewodniczący paryskiego Obserwatorium Dziedzictwa Religijnego.

Biskup został postrzelony. Swoje cierpienie ofiaruje za swoją diecezję

Biskup elekt diecezji Rumbek w Sudanie Południowym Christian Carlassare został postrzelony w nogi przez nieznanych sprawców. Jest w trakcie leczenia. Już teraz deklaruje, że zamierza wrócić do pracy w swojej diecezji i swoje cierpienie ofiaruje za ludzi, do których został posłany.

Carlo Acutis – pierwszy beatyfikowany millenials. Na całym świecie obchodzono jego urodziny

Carlo Acutis, pierwszy w Kościele katolickim beatyfikowany z pokolenia „millenialsów”, ukończyłby 3 maja 30 lat. Pamięć o Włochu, który zmarł w 2006 roku w wieku 15 lat, uczczono w różnych krajach z okazji jego ziemskiego święta: parafie, wspólnoty zakonne i ruchy młodzieżowe na całym świecie, a także papież Franciszek wspominali Błogosławionego, który został nazwany „cyberapostołem Eucharystii” i już teraz mówi się o nim jako o przyszłym patronie internetu.

W Ekwadorze aborcja będzie możliwa w przypadku gwałtu

Sąd Konstytucyjny Ekwadoru pozwolił na aborcję w przypadku gwałtu. Dzień wcześniej Ekwadorska Konferencja Biskupia wysłała list do jego prezesa Hernana Salgado, w którym wezwała sędziów do obrony pierwszego prawa podstawowego, jakim jest prawo człowieka do życia.

Franciszek do rodzin: Jesteście żywym obrazem Boga!

Rodzina to rzeczywistość, która w sposób naoczny ukazuje nam miłość Boga – powiedział Papież w drugim już filmie przygotowanym przez watykańską Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Filmy te mają pomóc w lepszym przeżywaniu trwającego obecnie Roku Rodziny.

Walka o oddech. Brakuje tlenu dla chorych na Madagaskarze

“Jest u nas 70 pacjentów z koronawirusem i brakuje nam tlenu. Używamy koncentratorów, ale mamy ich tylko 30. Wszyscy, którzy do nas trafiają, mają problemy z oddychaniem” – mówi s. Małgorzata Langner, misjonarka na Madagaskarze. Pandemia spowodowała tam prawdziwy dramat w już i tak będącej w trudnej sytuacji ochronie zdrowia.

Watykan może być miejscem rokowań pokojowych Ukrainy i Rosji

Watykan może być „optymalnym miejscem” dla negocjacji z Rosją w sprawie Donbasu – powiedział w wywiadzie dla włoskiej gazety “La Repubblica” prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Watykański sekretarz stanu odwołuje swój wyjazd na beatyfikację do Wenezueli

Z powodów związanych głównie z pandemią COVID-19, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin nie będzie mógł udać się do Wenezueli z okazji beatyfikacji czcigodnego sługi Bożego José Gregorio Hernándeza – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.