W Włoszech beatyfikowano Marię Ludwikę od Najświętszego Sakramentu

W Neapolu beatyfikowano Marię Ludwikę Paskualinę od Najświętszego Sakramentu, założycielkę zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Adoratorek Krzyża Świętego. Uroczystościom w imieniu Papieża przewodniczył arcybiskup Neapolu, kard. Crescenzio Sepe.

Siostra zakonna na liście 100 najbardziej wpływowych osób magazynu “Time”

Katolicka siostra zakonna Norma Pimentel znalazła się na liście stu najbardziej wpływowych osób 2020 roku według amerykańskiego magazynu “Time”. To wyraz uznania za jej zaangażowanie na rzecz uchodźców.

Fatima: limit wiernych na uroczystościach 13 października

Rektorat sanktuarium w Fatimie zamierza wprowadzić limity w liczbie wiernych, którzy zostaną wpuszczeni na teren miejsca kultu maryjnego podczas uroczystości 13 października – wynika z deklaracji Gracy Freitas z ministerstwa zdrowia Portugalii.

Niemcy: 50 tys. euro wypłaci Kościół każdej ofierze wykorzystywania seksualnego

W Fuldzie zebrała się Niemiecka Konferencja Biskupów. Jedną z decyzji, która zapadła w trakcie zjazdu, są nowe zasady odszkodowań o które będą mogły się ubiegać ofiary wykorzystywania seksualnego przez ludzi Kościoła.

Włochy: Skradziono relikwie św. Jana Pawła II

W środę wieczorem z katedry we włoskim Spoleto skradziono relikwie krwi św. Jana Pawła II. Biskup diecezji wystosował specjalny apel do złodzieja.

W Etiopii odkryto najstarsze ilustrowane przekłady Ewangelii

W klasztorze Abuna Garima w północnej Etiopii odkryto najstarsze ilustrowane przekłady Ewangelii – informuje Radio Watykańskie. Wcześniej sądzono, że kodeksy pochodzą z XI wieku, ale najnowsze badania cofnęły ich datację o sześć wieków.

W Rosji aresztowano “Jezusa z Syberii”

Rosjanie zatrzymali Siergieja Toropa, znanego jako “Jezusa z Syberii” przywódcę sekty o nazwie “Kościół Ostatniego Testamentu”. Jak informują śledczy, samozwańczy mesjasz i jego współpracownicy zabiegali o fundusze od uczniów i wykorzystywali ich emocjonalnie. “Jezus z Syberii” zgromadził kilka tysięcy wyznawców.

Kard. Tagle wyzdrowiał z koronawirusa

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, kardynał Luis Antonio Tagle wyzdrowiał z koronawirusa – poinformowało 23 września Papieskie Kolegium Filipińskie w Rzymie.

W Hiszpanii spada liczba zadeklarowanych katolików

Według badań Ośrodka Badań Statystycznych w Madrycie (CIS) wraz z pandemią koronawirusa spada liczba osób deklarujących się w Hiszpanii jako katolicy. Obecnie jest to 59,2 proc. ankietowanych. To najniższy wskaźnik w historii przeprowadzanych w tym kraju badań sondażowych. Wzrosła natomiast liczba osób deklarujących się jako “praktykujący katolicy”.

Włoska feministka uważa, że tytuł encykliki “Wszyscy bracia” to dyskryminacja kobiet

Nieopublikowana jeszcze najnowsza encyklika Papież Franciszka o braterstwie między ludźmi “Fratelli tutti” już wywołuje silne emocje i sprzeciwy. Krytykowany jest sam tytuł dokumentu, mówiący o “braciach” z pominięciem “sióstr”. Przeciwko temu tytułowi protestują dziennikarki, wykładowczynie akademickie, teolożki, czyli – jak pisze Franca Giansoldati na łamach włoskiego dziennika “Il Messaggero” – “kręgosłup Kościoła”.