Algieria: ku beatyfikacji trapistów z Tibhirine

Stale rośnie zainteresowanie trapistami z opactwa Tibhirine, zamordowanymi w Algierii w 1996 roku – powiedział Radiu Watykańskiemu postulator w ich procesie kanonizacyjnym.

Jerozolima: otwarto Muzeum Ziemi Świętej

Przy Drodze Krzyżowej (Via Dolorosa) w Jerozolimie 17 marca otwarto pierwszą sekcję multimedialnego Muzeum Ziemi Świętej.

Rok 2015 rekordowy dla sanktuarium w Fatimie

Sanktuarium w Fatimie zanotowało w ubiegłym roku rekordową liczbę grup pielgrzymów.

Misjonarki miłości nadal będą posługiwać w Jemenie

Misjonarki miłości chcą dalej prowadzić dom opieki nad starcami w Jemenie, gdzie w piątek 4 marca zamordowano ich współsiostry. Zapowiedziały to w specjalnej nocie.

Nikaragua: kardynał ogłoszony bohaterem narodowym

Nikaraguański kardynał Miguel Obando y Bravo został Bohaterem Narodowym Pojednania i Pokoju.

Biblie audio dostępne w prawie tysiącu językach

Pismo Święte w wersji audio jest obecnie dostępne w 954 językach, co oznacza, że przynajmniej teoretycznie może ono dotrzeć do ponad 6 miliardów, czyli 85 proc. mieszkańców Ziemi.

Betlejem: trzy lata potrwa remont bazyliki Narodzenia

Trzy lata potrwa remont bazyliki Narodzenia w Betlejem. Jest to największa restauracja tej historycznej świątyni od niemal 600 lat.

Papież spotkał się z więźniami w Ciudad Juárez

Miłosierdzie Boże przypomina nam, że więzienia są oznaką tego, jacy jesteśmy jako społeczeństwo, są oznaką w wielu przypadkach przemilczeń i zaniedbań, które sprowokowały kulturę odrzucenia.

Morelia: papież spotkał się z młodzieżą

„Jesteście bogactwem Meksyku a gdy o tym wątpicie, spójrzcie na Jezusa Chrystusa” – powiedział Franciszek młodzieży zgromadzonej 16 lutego na stadionie „José Maria Morelos y Pavón” w Morelii.