Wiele portugalskich parafii jest niewypłacalnych. To skutek pandemii

W Portugalii wraz z pandemią COVID-19 przybywa parafii, które są niewypłacalne, poinformował przewodniczący tamtejszego Episkopatu bp José Ornelas. Ich funkcjonowanie jest możliwe tylko dzięki solidarności finansowej ze strony innych parafii.

Syria: 8 lat temu porwano dwóch arcybiskupów. Ich los jest nieznany

8 lat temu uprowadzono dwóch arcybiskupów metropolitów Aleppo: Mor Gregoriosa Youhanna Ibrahima i Boulosa Yazigiego. Mimo upływu lat Syria nie ma jakichkolwiek informacji o losie duchownych. O rocznicy ich porwania przypomni dźwięk dzwonów kościołów w Aleppo.

Dżihad zalewa kolejne kraje Afryki. Dramat w Mozambiku

Coraz więcej zbrojnych grup powiązanych z tzw. Państwem Islamskim i Al-Kaidą pojawia się w Afryce. Coraz częściej kieruje nimi jednak nie tyle ideologia islamu, co chęć zysku. Ostatnim ich bastionem jest północ Mozambiku, skąd wypędzili ponad milion osób. Tamtejsi mieszkańcy cierpią teraz głód i potrzebują pilnego wsparcia humanitarnego.

Dwa lata od pożaru Notre Dame. “Polacy mają w sercach paryską katedrę”

Była 18:50, gdy w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku dostrzeżono pierwsze płomienie na dachu katedry Notre Dame. Świat patrzył z niedowierzaniem i smutkiem na płonący symbol chrześcijaństwa.

Wkrótce beatyfikacja s. Laury Mainetti, zamordowanej przez satanistki

Włoska zakonnica została zamordowana 21 lat temu przez nastoletnie satanistki. Siostra Laura Mainetti zostanie beatyfikowana 6 czerwca na stadionie miejskim w Chiavennie, gdzie pracowała z młodzieżą i została bestialsko zamordowana.

Powstaje kolejna figura Chrystusa. Wyższa niż w Rio de Janeiro

Na południu Brazylii powstaje pomnik Chrystusa z rozpostartymi ramionami większy od tego, który stoi na wzgórzu na wzgórzu Corcovado w Rio de Janeiro. Tym razem będzie przedstawiał nie Chrystusa Odkupiciela, lecz Chrystusa Opiekuna (Cristo Protetor).

Abp Gänswein: Benedykt XVI dostrzega brak jedności w wielu aspektach wiary w Kościele w Niemczech

Benedykt XVI jest zatroskany stanem Kościoła katolickiego w Niemczech, dostrzega „brak jedności w wielu zasadniczych aspektach wiary”. Podkreślił to prywatny sekretarz papieża seniora, arcybiskup Georg Gänswein w rozmowie z hiszpańskim pismem katolickim „Alfa y Omega z 10 kwietnia. „Wyraźnie widać, że sytuację Kościoła katolickiego w Niemczech cechują dziś napięcia i zamieszanie.

Franciszek w we wrześniu tego roku ma odwiedzić Bratysławę

Prezydent Słowacji Zuzana Čaputová powiedziała wczoraj w programie „Na krawędzi” słowackiej prywatnej telewizji TV-JOJ, że papież Franciszek odwiedzi stolicę kraju, Bratysławę, we wrześniu bieżącego roku.

Beatyfikacja założyciela Unii Europejskiej coraz bliżej. Możliwy dekret o heroiczności cnót

Stolica Apostolska może w czerwcu ogłosić dekret o heroiczności cnót Roberta Schumana – donosi francuski dziennik „Ouest-France”, powołując się na kard. Marcello Semeraro, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Byłby to ważny krok na drodze do beatyfikacji jednego z ojców założycieli Unii Europejskiej.

Stolica Apostolska chce umorzenia długów krajów afrykańskich

Stolica Apostolska wesprze kampanię na rzecz umorzenia zadłużenia krajów afrykańskich – zadeklarował kard. Peter Turkson, podczas afrykańskiego webinaru zorganizowanego przez kierowaną przez niego Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.