Francja debatuje na temat eutanazji. Biskup: śmierć nie jest rozwiązaniem

We francuskim parlamencie rozpoczęła się debata na temat legalizacji eutanazji. To inicjatywa Oliviera Falroniego deputowanego lewicowej Partii Radykalnej, który wskazuje na jej wysokie poparcie społeczne. Sprzeciwia się temu Kościół, ale też wiele osobistości życia publicznego.

Arcybiskup Nowego Jorku wzywa wiernych do powrotu na niedzielne msze

Arcybiskup Nowego Jorku wezwał katolików do powrotu na niedzielne Msze św. w kościołach. Kard. Timothy Dolan przyznał, że w ciągu minionego roku ostrożność w związku z pandemią nakazywała nieobecność i nadal osoby podatne na zakażenie, np. ludzie starsi, wciąż mogą czuć się usprawiedliwione pozostając w domu.

Francja: Eutanazja będzie legalna? Kościół otwarcie się sprzeciwia

We francuskim parlamencie rozpoczyna się dziś debata na temat legalizacji eutanazji. Jest to inicjatywa Oliviera Falroniego deputowanego lewicowej Partii Radykalnej, który wskazuje na wysokie poparcie społeczne dla tej inicjatywy. Sprzeciwia się temu Kościół, ale też wiele osobistości życia publicznego.

Ostatnia droga Jana Pawła II. Minęło już 16 lat

Pogrzeb Jana Pawła II, który miał miejsce 8 kwietnia 2005 roku w Rzymie, był największym w dziejach świata zgromadzeniem najważniejszych przedstawicieli globu. W tej uroczystości uczestniczyło na placu św. Piotra ok. 5 milionów pielgrzymów, w tym kilkaset tysięcy z Polski, a kilka miliardów widzów śledziło ją przed telewizorami. Takiego wydarzenia nigdy dotąd nie było.

Proboszczowi grozi usunięcie z urzędu za nieprzestrzeganie obostrzeń

Arcybiskup Paryża, Michel Aupetit rozpoczął procedurę kanoniczną usunięcia z urzędu jednego z proboszczów. Z informacji, jakie dotarły do kurii, wynika, że nie zadbał on o ograniczenia sanitarne w czasie Wigilii Paschalnej.

Brat Alois z Taize: młodzi tęsknią za spotkaniem we wspólnocie

Bracia z Taizé doświadczają, jak bardzo ludzie młodzi tęsknią za spotkaniem we wspólnocie chrześcijańskiej, w okresie gdy Francja i inne kraje europejskie wprowadziły surowe restrykcje sanitarne – powiedział w wywiadzie dla telewizji EWTN przeor Wspólnoty Taizé, brat Alois. Co roku gościła ona dziesiątki tysięcy młodych, dzielących się swoim poszukiwaniem wiary.

Kard. Kasper: Hans Küng przed śmiercią pojednał się z Kościołem

W rozmowie z włoskim dziennikiem „Corriere della Sera” kard. Walter Kasper ujawnił również, że latem ubiegłego roku bardzo osłabionemu ks. Hansowi Küngowi – któremu w 1979 roku Kongregacja nauki wiary odebrała prawo nauczania w imieniu Kościoła katolickiego – przekazał życzenia i błogosławieństwo od papieża Franciszka.

Zmarł ks. Hans Küng, teolog i krytyk Kościoła

6 kwietnia w wieku 93 lat w swoim domu w Tybindze zmarł ks. Hans Küng, jeden z najbardziej znanych współczesnych teologów, założyciel fundacji „Weltethos” (Etos świata).

Poprawia się stan Kiko Argüello, założyciela Drogi Neokatechumenalnej

Zespół medyczny opiekujący się inicjatorem Drogi Neokatechumenalnej, Kiko Argüello zauważa „poprawę parametrów analitycznych” u 82-letniego pacjenta. W wydanym wczoraj komunikacie poinformowano, że „nie ma już potrzeby podawania jemu tlenu ani nie występuje gorączka”.

Hojność Francuzów pozwala na stabilizację finansową parafii w czasie pandemii

„Od wybuchu pandemii dobrowolna składka wiernych na rzecz Kościoła w diecezji paryskiej wzrosła o 6 proc.” – powiedział arcybiskup stolicy Francji, Michel Aupetit w programie France Inter w poniedziałek, 5 kwietnia.