Watykan może być miejscem rokowań pokojowych Ukrainy i Rosji

Watykan może być „optymalnym miejscem” dla negocjacji z Rosją w sprawie Donbasu – powiedział w wywiadzie dla włoskiej gazety “La Repubblica” prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Watykański sekretarz stanu odwołuje swój wyjazd na beatyfikację do Wenezueli

Z powodów związanych głównie z pandemią COVID-19, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin nie będzie mógł udać się do Wenezueli z okazji beatyfikacji czcigodnego sługi Bożego José Gregorio Hernándeza – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Zmarł ksiądz chory na raka, który przyjął święcenia w szpitalu

Zmarł ks. Livinius Esomchi Nnamani, który został wyświęcony na księdza w rzymskim szpitalu w Wielki Czwartek. Kapłan chorował na białaczkę. Miał 31 lat.

Franciszek przekazał Armenii sprzęt medyczny do walki z COVID-19

Wśród darów, które przekazał papież, znalazły się: nowoczesny ambulans i respiratory, które trafią do szpitala Redemptoris Mater w Aszocku. To kolejny dar Kościoła dla Armenii. Na początku 2020 roku kraj otrzymał respiratory od Caritas.

Były proboszcz z Lampedusy: na Morzu Śródziemnym trwa ludobójstwo

“Na Morzu Śródziemnym trwa ludobójstwo, po raz enty w dziejach ludzkości” – uważa ks. Stefano Nastasi, były proboszcz parafii na włoskiej wyspie Lampedusa. To on zaprosił papieża Franciszka do odwiedzenia jej w 2013 roku, by mógł oddać hołd imigrantom z Afryki, którzy utonęli w drodze do Europy.

Franciszek chce odwiedzić Koreę Północną. Czy jest to możliwe?

Papież Franciszek ponownie wyraził chęć odwiedzenia Korei Północnej, ponieważ współczuje narodowi koreańskiemu rozdzielonemu od dawna przez wojnę koreańską z lat 1950-53, powiedział w poniedziałek agencji Yonhap News Agency biskup południowokoreańskiej diecezji Daejeo, Lazarus You Heung-sik. Ojciec Święty przyjął go na audiencji 17 kwietnia b.r.

Afrykański biskup alarmuje: Nasza codzienność to masakry ludności cywilnej

Wolność Afryki jest zagrożona – uważa bp Laurent B. Dabiré. Przewodniczący episkopatu Burkina Faso i Nigru wskazuje, że dżihadyści dążą do islamizacji całego kontynentu i są na dobrej drodze do realizacji swojego celu. Jego zdaniem skutecznie udaje im się narzucać swoją wizję świata nawet tym muzułmanom, którzy nie podzielają ich przekonań.

Skradziono relikwie z z oblackiego sanktuarium w Gniewaniu. Oblaci proszą o pomoc w poszukiwaniach

Nieznany sprawca ukradł relikwie błogosławionych Sióstr Nazaretanek z Nowogródka. Znajdowały się one w sanktuarium św. Józefa w Gniewaniu na Ukrainie. Oblaci proszą o pomoc w poszukiwaniach relikwiarza i udostępnianie informacji.

Na życzenie papieża maj będzie miesiącem modlitw o ustanie pandemii

Zgodnie z gorącym życzeniem Ojca Świętego, maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5)” – poinformowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

Papież odwiedzi Ekwador w 2024 roku

Papież Franciszek złoży kolejną wizytę w Ekwadorze. Będzie to podróż w związku z 53. Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym, który odbędzie się w tym roku w stolicy kraju Quito. O przyjeździe Papieża poinformował na Twitterze Manuel Mejia, minister spraw zagranicznych Ekwadoru.