Miał być piłkarzem Romy, a zostanie księdzem. Wyświęci go sam papież

Wśród dziewięciu diakonów, którym w niedzielę papież Franciszek udzieli święceń kapłańskich jest niedoszły piłkarz włoskiego klubu Roma. Kiedy spełniał marzenia i miał podpisać kontrakt, zaczął odkrywać inne powołanie. “W tym momencie poczułem, że nie do tego jestem stworzony” – mówi diakon Samuel Piermarini.

Bardzo duży wzrost prześladowań chrześcijan

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie opublikowało nowy raport dot. prześladowań chrześcijan na świecie. Wynika z niego, że wyznawcy Chrystusa są gnębieni już nie w co piątym kraju, jak to miało miejsce przed dwoma laty, lecz w co trzecim – w 62 krajach świata. Przed dwoma laty ten sam raport wskazywał na 38 krajów.

Arcybiskup Asunción: pandemia nie może być okazją do zarobku

„Pandemia to nie czas na spekulacje i zarabianie pieniędzy kosztem tych, którzy cierpią” – te słowa, w wywiadzie dla lokalnej gazety, skierował do firm farmaceutycznych ordynariusz Asunción. Zaznaczył, że w Paragwaju wiele rodzin żyje w skrajnym ubóstwie i bogacenie się ich kosztem jest wielkim złem.

Abp Szewczuk: obawiamy się inwazji, dziękujemy Papieżowi za wsparcie

Ukraińcy są wdzięczni Papieżowi za okazaną przedwczoraj bliskość w obliczu narastającego zagrożenia rosyjską inwazją. Zapewnia o tym abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego, a zarazem przewodniczący ukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych.

W USA dynamicznie rozwija się rynek aplikacji religijnych

Amerykańska agencja prasowa Bloomberg, zajmująca się rynkami finansowymi, podała, że nadal dynamicznie rozwija się nisza aplikacji religijnych, mimo że zaczęto już ponownie otwierać kościoły. W artykule na ten temat zajęto się szczególnie katolicką aplikacją “Hallow”, która – jak się okazuje – w zeszłym roku odnotowała 7-krotny wzrost liczby użytkowników.

Samobójstwa młodych ludzi w Algierii. Misjonarze organizują sieć pomocy

Misjonarze augustianie organizują w Algierii sieć pomocy dla młodzieży zagrożonej samobójstwem. Bieda i brak perspektyw na przyszłość sprawiają, że każdego dnia w tym kraju odbiera sobie życie co najmniej troje ludzi w wieku od 15 do 24 lat. Państwo traktuje to jako temat tabu, a zagrożona młodzież otrzymuje od instytucji kościelnych.

Wiele portugalskich parafii jest niewypłacalnych. To skutek pandemii

W Portugalii wraz z pandemią COVID-19 przybywa parafii, które są niewypłacalne, poinformował przewodniczący tamtejszego Episkopatu bp José Ornelas. Ich funkcjonowanie jest możliwe tylko dzięki solidarności finansowej ze strony innych parafii.

Syria: 8 lat temu porwano dwóch arcybiskupów. Ich los jest nieznany

8 lat temu uprowadzono dwóch arcybiskupów metropolitów Aleppo: Mor Gregoriosa Youhanna Ibrahima i Boulosa Yazigiego. Mimo upływu lat Syria nie ma jakichkolwiek informacji o losie duchownych. O rocznicy ich porwania przypomni dźwięk dzwonów kościołów w Aleppo.

Dżihad zalewa kolejne kraje Afryki. Dramat w Mozambiku

Coraz więcej zbrojnych grup powiązanych z tzw. Państwem Islamskim i Al-Kaidą pojawia się w Afryce. Coraz częściej kieruje nimi jednak nie tyle ideologia islamu, co chęć zysku. Ostatnim ich bastionem jest północ Mozambiku, skąd wypędzili ponad milion osób. Tamtejsi mieszkańcy cierpią teraz głód i potrzebują pilnego wsparcia humanitarnego.

Dwa lata od pożaru Notre Dame. “Polacy mają w sercach paryską katedrę”

Była 18:50, gdy w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku dostrzeżono pierwsze płomienie na dachu katedry Notre Dame. Świat patrzył z niedowierzaniem i smutkiem na płonący symbol chrześcijaństwa.