Rzecznik Watykanu w Warszawie

To będzie wielkie orędzie zaufania i nadziei – tak papieskie przesłanie podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zapowiedział 4 kwietnia w Warszawie ks. Federico Lombardi.

Groby Pańskie w staromiejskich kościołach

W roku 1050. rocznicy Chrztu Polski to właśnie o chrystianizacji Polan przypominają tegoroczne Groby Pańskie.

Nowa wystawa pt. „Od rozumu do wiary”

Wystawa “Od rozumu do wiary” prezentowana jest w Galerii na Emporach przy warszawskim kościele św. Tomasza Apostoła na Ursynowie.

Ks. prof. Stanisław Dziekoński ponownie rektorem UKSW

Dotychczasowy rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński został wybrany 18 marca br. na drugą kadencję 2016-2020. Otrzymał 83 głosy elektorskie na 95.

Prezentacja książki kard. Roberta Saraha “Bóg albo nic”

“Bóg albo nic” – książka kard. Roberta Saraha 15 marca została zaprezentowana w Warszawie w siedzibie Episkopatu Polski.

Przed Dniami w Diecezjach – spotkanie u wojewody

Darmowe przejazdy i wstęp do instytucji kultury oraz opracowanie specjalnego poradnika dla młodych pielgrzymów – to niektóre z rekomendacji wojewody mazowieckiego w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży.

Modlitwa za bezdomnych, którzy zmarli bez dachu nad głową

Na ulicy trudno żyć, i trudno na niej umierać. Wspólnota św. Idziego modliła się z bezdomnymi za ich przyjaciół, którzy umarli bez dachu nad głową.

Warszawa: prezentacja papieskiego orędzia na XXIV Światowy Dzień Chorego

W klasztorze ojców bonifratrów w Warszawie odbyła się w poniedziałek 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego.

Warszawa pożegnała wybitnego katechetyka

Pogrzebowi ks. prof. Romana Murawskiego SDB – jednego z najwybitniejszych posoborowych polskich katechetyków przewodniczył 3 lutego w bazylice Serca Jezusowego kard. Kazimierz Nycz

Msza św. w intencji uczestników Akcji Kutschera

72 lata temu Armia Krajowa przeprowadziła jedną z najbardziej brawurowych akcji zbrojnych w Warszawie. 1 lutego w 1944 roku w centrum okupowanej stolicy zlikwidowano Franza Kutscherę, dowódcę SS i policji na dystrykt warszawski. W intencji żołnierzy AK biorących udział w “Akcji Kutschera”, ordynariusz wojskowy bp Józef Guzdek sprawował Mszę św. w stołecznej katedrze polowej.