Szturm modlitewny w intencji papieża Franciszka. “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

7 marca 2021 odbędzie się szturm modlitewny w intencji papieża Franciszka z okazji rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową, pod hasłem “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy tego dnia odmówić litanię do Chrystusa Dobrego Pasterza, w intencji Ojca Świętego.

Kard. Cantalamessa: chrzest w Duchu potężnym środkiem odnowy życia milionów wierzących

O roli doświadczenia chrztu w Duchu Świętym w chrześcijańskim nawróceniu – mówił kaznodzieja Domu Papieskiego w pierwszym rozważaniu wielkopostnym dla Kurii Rzymskiej. Kard. Raniero Cantalamessa zastrzegł, że nie chodzi tu jedynie o doświadczenie związane z ruchem charyzmatycznym. Byli i są niezliczeni chrześcijanie, którzy przeszli przez analogiczne doświadczenie, nic nie wiedząc o chrzcie w Duchu, ale otrzymali silne wylanie łaski oraz namaszczenie Duchem w konsekwencji jakichś rekolekcji, spotkania czy lektury – wyjaśniał włoski kapucyn.

Pod kopułą Bazyliki św. Piotra znajdują się tajemnicze pudła pełne dzieł sztuki

Pod kopułą Bazyliki św. Piotra jest przechowywanych 50 ognioodpornych pudeł, w których znajduje się wiele dzieł sztuki. Trwa ustalanie, skąd one się tam wzięły i co dokładnie zawierają – pisze Il Messaggero.

Abp Gänswein: Towarzyszymy Panu w Jego cierpieniu, które jest ceną naszego odkupienia

W rezydencji Benedykta XVI, w klasztorze Mater Ecclesiae Wielki Post przeżywa się bez szczególnych gestów. “Pobożność ludowa to codzienny różaniec, a w piątek po południu również Droga Krzyżowa w kaplicy. W ten sposób towarzyszymy Panu w Jego cierpieniu, które jest ceną naszego odkupienia” – wyznał abp Georg Gänswein, osobisty sekretarz Papieża Seniora.

Papież ma nowego lekarza. To specjalista geriatrii

Papież Franciszek nominował prof. Roberta Bernabeiego na swojego osobistego lekarza. Włoch obejmie stanowisko po zmarłym na COVID-19 prof. Fabrizio Soccorsim.

20 lat temu abp Jorge Bergoglio został kardynałem

21 lutego 2001, św. Jan Paweł II uroczyści włączył do Kolegium Kardynalskiego ówczesnego arcybiskupa Buenos Aires, Jorge Bergoglio.

Papież i pracownicy Kurii Rzymskiej rozpoczynają osobiste rekolekcje wielkopostne

Ponieważ z racji epidemii nie jest możliwe zorganizowanie wspólnych rekolekcji Kurii Rzymskiej, Ojciec Święty zachęcił swoich współpracowników do podjęcia rekolekcji osobistych. Od dzisiejszego popołudnia do piątku 26 lutego mają zatroszczyć się o czas na osobistą modlitwę. Wszystkie obowiązki papieża w tym tygodniu zostały zawieszone.

Papież Franciszek: Z diabłem nie wolno wchodzić w dialog!

“W pokusach Jezus nie wchodzi w dialog z diabłem, od razu go wyrzuca, pokazuje jego wrogość, ale nigdy nie podejmuje dialogu. Odpowiada diabłu nie swoimi słowami, tylko Słowem Bożym. To wskazówka dla nas: nigdy z diabłem się nie dialoguje. Najważniejsze jest Słowo Boże” – powiedział Papież Franciszek w katechezie przed dzisiejszą modlitwą Anioł Pański.

Papież przyjął rezygnację kard. Saraha ze stanowiska prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

Ojciec Święty przyjął rezygnację ze stanowiska prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, przedstawioną przez kard. Roberta Saraha – podaje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Kardynał złożył rezygnację ze stanowiska ze względu na ukończenie 75. roku życia.

Watykan na minusie. Papież zaakceptował budżet Stolicy Apostolskiej

Franciszek zaakceptował budżet Stolicy Apostolskiej na 2021 rok. Przy całkowitych dochodach 260,4 mln euro i wydatkach 310,1 mln euro Stolica Apostolska spodziewa się deficytu w wysokości 49,7 mln euro w 2021 rok.