Kardynałowie obradowali w trybie zdalnym. Tematem obecna sytuacja

Aktualna sytuacja Kościoła na świecie, a także kwestie związane z bliskim już wejściem w życie konstytucji apostolskiej o Kurii Rzymskiej to tematy czwartkowego spotkania Rady Kardynałów. Z powodu powodu pandemii obradowała ona online.

Święto Gwardii Szwajcarskiej. Wolińska-Riedi: To dla mnie wyjątkowy dzień

Dzisiaj Święto Gwardii Szwajcarskiej. 34 nowych rekrutów złoży przysięgę i zacznie służyć w wojsku papieża. Jednym z nowych gwardzistów jest Max, bratanek męża Magdaleny Wolińskiej-Riedi, korespondentki TVP w Rzymie i Watykanie. „Max po raz pierwszy pojawił się w Watykanie i zachwycił się gwardią, kiedy miał 6 lat i był na moim ślubie” – mówi.

Franciszek: znajdujemy się w tej samej łodzi. Niech nie będzie więcej murów, ale jedno wielkie “my”

“W rzeczywistości wszyscy znajdujemy się w tej samej łodzi i jesteśmy wezwani do zaangażowania się, żeby nie było już więcej murów, które nas oddzielają, aby nie było więcej innych, ale tylko jedno my, tak wielkie, jak cała ludzkość” – napisał papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Migranta, który będziemy obchodzić 26 września.

Franciszek utworzy nową posługę w Kościele. Wkrótce więcej informacji

Papież Franciszek utworzy oficjalną posługę „katechety”, a szczegóły zostaną ujawnione 11 maja na konferencji prasowej w Watykanie – przekazało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Franciszek do Polaków: pielęgnujcie piękną tradycję nabożeństw majowych

“Zgodnie z tradycją Waszych ojców, gromadzicie się w kościołach, domach, a także przed obrazami i figurami Matki Bożej, umieszczonymi na placach, skrzyżowaniach dróg oraz w przydomowych kapliczkach” – mówił do Polaków papież Franciszek podczas audiencji ogólnej.

Franciszek apeluje o modlitwę w intencji świata finansów. „Oddalony od życia większości ludzi”

W intencji modlitewnej na maj papież Franciszek szczególnie poleca świat finansów, który bardzo często żyje swoim życiem i ma niewiele wspólnego z codziennym doświadczeniem ludzi.

Franciszek: Nie możemy być dobrymi chrześcijanami, nie trwając w Jezusie. Z Nim zaś możemy wszystko

“Owocem, który trzeba wydać, jest miłość. Powiązani z Chrystusem, otrzymujemy dary Ducha Świętego i w ten sposób możemy czynić dobro. Życie prawdziwie chrześcijańskie daje świadectwo o Chrystusie” – zaznaczył Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Regina Coeli w Watykanie.

Dziś mija 10 lat od beatyfikacji Jana Pawła II!

1 maja 2011 r. pielgrzymi w różnym wieku i różnego pochodzenia wzięli udział w uroczystości beatyfikacyjnej Papieża Polaka, której przewodniczył Benedykt XVI. O swoich wspomnieniach tamtych dni i 27 lat pontyfikatu Jana Pawła II opowiedzieli: watykanistka Valentina Alazraki i fotograf Arturo Mari.

Nowe łacińskie wezwania w Litanii do św. Józefa

Stolica Apostolska ogłosiła dziś 7 nowych wezwań w Litanii do św. Józefa. Polska wersja nowych wezwań zostanie przygotowana przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski

Franciszek spotkał się z młodymi z Chemin Neuf: Nie bójcie się budować mostów między ludźmi

„Drodzy młodzi, zachęcam was, abyście nie bali się kroczyć drogami braterstwa i budować mosty między ludźmi, między narodami, w świecie, w którym wciąż wznosi się tak wiele murów z obawy przed innymi” – powiedział papież Franciszek spotkając się z 35 młodymi zaangażowanymi w politykę, członkami wspólnoty Chemin Neuf.