Watykan zabiera głos ws. zaostrzenia konfliktu Izrael-Palestyna

Stolica Apostolska popiera prawo państwa Izrael do życia w pokoju i bezpieczeństwie w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową i popiera to samo prawo, które przysługuje narodowi palestyńskiemu, które należy uznać, szanować i realizować” – czytamy oświadczeniu Stolicy Apostolskiej wydanym 20 listopada.

Franciszek już w Bangkoku

Dokładnie o godz. 12:03 czasu lokalnego (6:03 w Polsce) Airbus 330 „Giovanni Battista Tiepolo” włoskich linii lotniczych Alitalia z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował na lotnisku w Bangkoku. Tak rozpoczęła się 32. zagraniczna podróż apostolska Franciszka, w trakcie której odwiedzi jeszcze Japonię.

Papież Franciszek wyruszył w podróż do Azji

O godz. 18.53 samolot Airbus 330 „Giovanni Battista Tiepolo” włoskich linii lotniczych Alitalia z papieżem wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do stolicy Tajlandii Bangkoku. W czasie 32 podróży zagranicznej papież w dniach 19-23 listopada złoży wizytę w Tajlandii, a w dniach 23-26 listopada odwiedzi Japonię. W obu krajach katolicy stanowią mniej niż jeden procent społeczeństwa.

Papież na obiedzie z 1,5 tys. ubogich

Aż półtora tysiąca ubogich przyszło do Auli Pawła VI w Watykanie na uroczysty obiad, który papież Franciszek wyprawił dla nich z okazji III Światowego Dnia Ubogich. Posiłek rozpoczął się bezpośrednio po modlitwie Anioł Pański.

Papież: Jeśli gonimy za “natychmiast”, tracimy z oczu niebo

W tę przedostatnią niedzielę okresu zwykłego Jezus wyjaśnia, że upadną, przeminą rzeczy przedostatnie, ale nie ostateczne: świątynia, ale nie Bóg; królestwa i sprawy rodzaju ludzkiego, ale nie człowiek- mówił papież Franciszek w kazaniu podczas Mszy św. w III Światowym Dniu Ubogich

Franciszek: zabiegajmy o dojrzałość świeckich

Do czucia sercem Kościoła matki i spoglądania na innych jak na braci zachęcał Papież członków i konsultorów Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Wiele miejsca poświęcił roli świeckich. Zaznaczył, że nie mogą być infantylni, lecz powinni był dojrzali, autonomiczni i pełni inicjatywy. Podkreślił, że w ich formacji kluczową rolę odgrywa modlitwa, codzienna zażyłość z Bogiem i sakramenty.

Papież spotkał się z bezdomnymi

W ramach podjętych w 2016 r. “piątków miłosierdzia” papież Franciszek odwiedził dziś niespodziewanie ośrodek zdrowia dla bezdomnych i ubogich uruchomiony kilka dni wcześniej przy placu św. Piotra. Następnie przeszedł do pobliskiego Palazzo Migliori, gdzie właśnie uruchomiono stały punkt pomocy dla bezdomnych.

“Biedni nie są numerami. To osoby” Orędzie na Dzień Ubogich

Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami i projektami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie – pisze papież Franciszek w orędziu na III Światowy Dzień Ubogich, który będzie obchodzony w niedzielę 17 listopada.

Papież i prymas Kościoła anglikańskiego chcą razem odwiedzić Sudan

Papież Franciszek oraz prymas Kościoła anglikańskiego arcybiskup Cantenbury chcą wspólnie odwiedzić Sudan Południowy, o ile sytuacja polityczna w tym kraju przebiegnie zgodnie z ustaleniami porozumienia pokojowego. Taki komunikat wystosował wczoraj Watykan.

Papież przyjął dziś nowego szefa FAO

Papież Franciszek przyjął na audiencji 12 listopada dyrektora generalnego Światowej Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) – Qu Dongyu. Było to pierwsze spotkanie z papieżem 56-letniego Chińczyka, urzędującego od sierpnia br. w rzymskiej siedzibie FAO w Rzymie.