Kolędy i życzenia na Placu Teatralnym. XIII Warszawskie Spotkanie Wigilijne

Świąteczne życzenia i opłatek z mieszkańcami ♦ Na scenie wystąpili m.in. Jakub Jurzyk w towarzystwie dzieci i młodzieży, Karolina Jarzyńska, Zuzanna Mulec, zespół Tańcograjka ♦ Na uczestników czekał poczęstunek: : bigos z grzybami, pierogi z kapustą, barszcz czerwony, paszteciki z kapustą oraz drożdżówki z makiem

Były kolędy, opłatek, życzenia i wigilijne potrawy. Na pl. Teatralnym po raz 13. odbyły się Warszawskie Spotkania Wigilijne.

W trakcie spotkania Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła życzenia i podzieliła się opłatkiem z mieszkańcami. Przybył również św. Mikołaj z licznymi pomocnikami, którzy wspólnie z najmłodszymi stworzyli prawdziwą fabrykę pierników, ozdób świątecznych i zabawek. O zimowy, świąteczny klimat zadbali zaproszeni goście, którzy na scenie prezentują oryginalne aranżacje kolęd i pastorałek oraz jasełka. Wystąpili m.in. Jakub Jurzyk w towarzystwie dzieci i młodzieży, Karolina Jarzyńska, Zuzanna Mulec, zespół Tańcograjka oraz Chór Wychowanków hm. W. Skoraczewskiego.

– Dziękuję za waszą obecność. Jesteśmy mieszkańcami jednego miasta, wspólnie staramy się o nie: o nowe żłobki, przedszkola, godne warunki życia dla seniorów – mówiła H. Gronkiewicz-Waltz, życząc świąt zdrowych i spędzonych w gronie najbliższych.

Wigilijne opłatki poświęcił ks. prof. dr hab. Jarosław Różański z UKSW.

Przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Bractwo Kawalerów Gutenberga zorganizowali warsztaty plastyczne, podczas których każdy mógł wykonać ozdoby choinkowe i współtworzyć ogromny łańcuch życzeń. Studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego udzielali porad prawnych.

Na uczestników XIII Warszawskiego Spotkania Wigilijnego czekał również poczęstunek: bigos z grzybami, pierogi z kapustą, barszcz czerwony, paszteciki z kapustą oraz drożdżówki z makiem.

“Gość Warszawski”

fot. Foto Gość