Nigeria: napastnicy podpalili i zniszczyli kościół

Uzbrojeni bandyci zniszczyli kościół katolicki Świętej Rodziny w stanie Kaduna na północy Nigerii. Napastnicy przypuścili szturm na wioskę Kikwari, w prowincji Kajuru, podpalając świątynię i dwa inne budynki. Mieszkańcy uciekli w bezpieczne miejsce po tym, jak zostali zaalarmowani o pojawieniu się bandytów na ich terenie.

Jak przekazał w oświadczeniu stanowy komisarz ds. bezpieczeństwa i spraw wewnętrznych, Samuel Aruwan, “po przybyciu na miejsce zdarzenia, uzbrojeni bandyci podpalili miejsce kultu i dwa domy”. Gubernator stanowy potępił atak i wyraził współczucie dla mieszkańców wsi.

Komisarz przekazał także gubernatorowi, że „wezwał wiernych, aby pozostali niezłomni w swojej wierze i pobożności, i uznali atak za akt popełniony przez wrogów pokoju, człowieczeństwa i różnorodności. Ich działania nie powiodą się i dzięki łasce Bożej zostaną pokonani”.

Gubernator zlecił również Państwowej Agencji Zarządzania Kryzysowego w Kadunie pilną ocenę wyrządzonych szkód i podjęcie odpowiednich działań. Zapewnił, że organy bezpieczeństwa zintensyfikują działania monitorujące w tym rejonie.

W napadzie na inną wioskę, również w stanie Kaduna, zginęły co najmniej dwie osoby, a dziewięć innych zostało uprowadzonych.

ZOBACZ TEŻ: Według sondażu prawie 60 proc. Polaków chce dymisji Episkopatu

 

kh/KAIStacja7