Centralna Droga Krzyżowa

Miejsce: Kościół Akademicki św. Anny
Wielkopiątkowa droga krzyżowa przejdzie ulicami Warszawy po raz dwudziesty piąty

 

Nabożeństwu, które rozpocznie się przy kościele akademickim św. Anny będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

W tym roku trasa Drogi Krzyżowej będzie prowadziła sprzed kościoła św. Anny Krakowskim Przedmieściem, ul. Miodową, Senatorską do placu Teatralnego, następnie ul. Wierzbową do pl. Piłsudskiego. Następnie ulicą Tokarzewskiego-Karaszewicza na Krakowskie Przedmieście i z powrotem do kościoła akademickiego św. Anny.

Tegoroczne rozważania pt. „Krzyk ciszy” towarzyszące poszczególnym stacjom Drogi Krzyżowej przygotował aktor młodego pokolenia Maciej Musiał i to on będzie je czytał w trakcie nabożeństwa. 23-letni student, którego kariera w świecie show-biznesu dynamicznie się rozwija, podzieli się refleksjami nt. drogi młodego człowieka przez życie, z powstawaniem z upadków, pytaniami o autorytety, o relacje międzyludzkie. Będzie to swoiste przesłanie do młodych ludzi wypowiedziane przez ich rówieśnika. „Życie młodego człowieka jest pełne wydarzeń, różnych „krzyków”, ale pośród nich trzeba szukać prawdziwych wartości” – podkreśla ks. prof. Krzysztof Siwek, rektor kościoła akademickiego św. Anny, współorganizator Centralnej Drogi Krzyżowej w Warszawie.

Kilkumetrowy krzyż do kolejnych stacji będą nieśli m.in. biskupi i księża, siostry zakonne, studenci i straż miejska, prawnicy, strażacy, przedstawiciele różnych wspólnot, w tym po raz pierwszy skupiająca mężczyzn grupa „Żołnierze Chrystusa”.

Na zakończenie na Placu Zamkowym słowo pasterskie skieruje metropolita warszawski.