Pielgrzymka rowerowa “Dookoła Archidiecezji Warszawskiej”

Parafia: Warszawa. Niepokalanego Poczęcia NMP
Cztery trasy rowerowe liczące od 20 do 120 kilometrów • Jeden dzień - sobota, 26 września • Wspólny cel: podziękowanie Bogu za Cud nad Wisłą • Młodzi pielgrzymi wyruszą po Mszy o 9.00 z warszawskiego Wrzeciona oraz z Warki, żeby wspólnie objechać niemal całą Archidiecezję Warszawską. Dołącz do nas! - zapraszają organizatorzy

“Dwieście lat temu wynaleziono rower. Sto lat temu Polacy stanęli odważnie do walki z potężną armią bolszewicką. Cud nad Wisłą – nazwa bitwy warszawskiej 1920 r. pokazuje, że Pan Bóg czuwał nad naszym narodem. Chcemy Mu za to podziękować, korzystając z wynalazku sprzed 200 lat więc zapraszamy na pielgrzymkę rowerową!” – zachęcają organizatorzy rowerowej pielgrzymki z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży warszawskiej kurii.

W 2020 r. chcemy objechać na rowerach naszą warszawską archidiecezję, dziękując Bogu za ocalenie Warszawy i Polski w 1920 roku. Cztery grupy przejadą trasy liczące od 20 do 120 kilometrów tego samego dnia: 26 września 2020. Pielgrzymkę zaczniemy Mszami świętymi w dwóch lokalizacjach (kościół Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie i kościół św. Mikołaja w Warce), a zakończymy grillem integracyjnym na mecie każdej z tras (parafia Opatrzności Bożej na Wilanowie i parafia Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim) – zapowiada ks. Grzegorz Pakowski.

Udział w pielgrzymce jest bezpłatny. Na każde miejsce startu i mety można dojechać pociągiem lub metrem.

Miłośnicy rowerów rozpoczną swoją pielgrzymkę 26 września od Mszy świętej o 9.00 – w kościele na Wrzecionie oraz w Warce. Potem wyruszą na jedną z czterech tras:

  1. Wrzeciono – Wilanów (ok. 20 km),
  2. Wrzeciono – Grodzisk Mazowiecki (ok. 110 km),
  3. Warka – Wilanów (ok. 60 km),
  4. Warka – Grodzisk Mazowiecki (ok. 120 km).

W ten sposób uczestnicy pielgrzymki  przemierzą tereny niemal całej Archidiecezji Warszawskiej

Rowerowi pielgrzymi spodziewani są w Wilanowie  około godziny 15.00, a do Grodziska Mazowieckiego przyjadą ok 18.00. Ostatnim elementem pielgrzymki będzie grill integracyjny, gdzie rowerzyści będą mogli podzielić się wrażeniami z przebytej trasy. Każdy z uczestników otrzyma również pamiątkową bransoletkę przypominającą o intencji, w jakiej wszyscy jechali.

Zapisy poprzez formularz >>

Wydarzenie na Facebooku >>